יו"ר דירקטוריון אל על עמיקם כהן מסיים את כהונתו

חברת אל על דיווחה לבורסה כי יו"ר הדירקטוריון של החברה, עמיקם כהן, הודיע אמש על כוונתו לסיים את כהונתו כיו"ר דירקטוריון החברה ולהמשיך לכהן בה כדירקטור
מטוס אל על
התובעים טוענים כי השינויים שנערכו בתנאי תכנית המועדון נעשו שלא כדין ודורשים פיצוי כספי לחברי הקבוצה. (צילום יח"צ)
Monitour ads

חברת אל על דיווחה לבורסה כי יו"ר הדירקטוריון של החברה, עמיקם כהן, הודיע אמש על כוונתו לסיים את כהונתו כיו"ר דירקטוריון החברה ולהמשיך לכהן בה כדירקטור. מועד סיום הכהונה של כהן כיו"ר הדירקטוריון ייקבע בהמשך, עם מינוי יו"ר דירקטוריון חדש.

כהן מונה ליו"ר אל על בפברואר 2009 לאחר 11 שנים כמנכ"ל פרטנר. לפני כן שימש מנכ"ל שטראוס ועלית. ככל הידוע מחליפו יהיה אלי דפס, שהודיע על סיום תפקידו כמנכ"ל שירותי בריאות כללית לאחר 10 שנים בתפקיד, המכהן כיום כדירקטור באל על.

חברת התעופה אל על והמנכ"ל שלה, דוד מימון, התמודדו בשנה שעברה עם הסכסוך המתוקשר והתובעני עם טייסי החברה, שבו לקח הדירקטוריון חלק פעיל.

אל על סיימה את שנת 2016 עם שחיקה של 24% ברווחיה, שהסתכמו ב-81 מיליון דולר, בעקבות עלייה בהוצאותיה, שאוזנו באופן חלקי בירידה בהוצאות המס שלה. אל-על מייחסת חלק ניכר מהשחיקה ברווח לסכסוך עם הטייסים שהוביל לירידה של 14% ברווח הגולמי השנתי, שהתקרב ל-400 מיליון דולר. הכנסותיה של אל-על שמרו על יציבות ברמה של כ-2 מיליארד דולר.

גם בסיכום הרבעון הרביעי, החלש עונתית, נפגעה אל-על מהסכסוך בין ההנהלה לטייסים, והציגה הפסד של 2.5 מיליון דולר, אחרי רבעון שיא שרשמה בסוף 2015 עם רווח נקי של יותר מ-12 מיליון דולר. הרווח הגולמי הרבעוני של אל-על צנח ב-34% ל-65 מיליון דולר, בעקבות עלייה בהוצאות ההפעלה, בדומה למגמה השנתית.

אל על: תוצאות 2016 הושפעו ממשבר הטייסים

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה