טנזניה: כאן נעמד לראשונה האדם על רגליו

טנזניה שידרגה את יחסיה הדיפלומטיים עם ישראל מקונסוליה לשגרירות ופועלת להרחבת התיירות בין שתי המדינות – האחת ערש האדם והאחרת ארץ הקודש
האי זנזיבר הוא חלק מטנזניה שבאפריקה
האי זנזיבר הוא חלק מטנזניה שבאפריקה. לא לחינם הפכה טנזניה לאחד היעדים המרכזיים ביותר לישראלים המטיילים באפריקה. (צילום: משרד התיירות של טנזניה)
Monitour ads

"לראשונה בהיסטוריה של היחסים בין ישראל לטנזניה, מוצב בישראל שגריר, וזו הצהרה שאנחנו אוהבים אתכם וצופים להמשך פיתוח היחסים בין המדינות", כך אמר הבוקר (ג') קונסול הכבוד של טנזניה בישראל, קסביאן נוריאל צ'יריצ', במפגש עם סוכני נסיעות ועיתונאים, שבו לקחה חלק גם התאחדות משרדי הנסיעות ויועצי התיירות.

השגריר הנכנס, דאודי ג'וב מסימה, יקבל את כתב האמנתו מידי נשיא המדינה ביום חמישי.  מאסימה אמר שהוא הגיע לישראל רק ביום ראשון וסיפר שכהכנה לתפקיד קרא באינטרנט על ישראל ובין השאר קרא דברים שאמר ראש הממשלה בנימין נתניהו במושב של האו"ם בו סיפר שישראל היתה ברובה מדבר ובנחישות צמחה והתפתחה וכיום היא הטובה בבטחון ובחקלאות במזרח התיכון "כי ידעתם מה אתם רוצים. וכאן אנחנו רוצים לחזק גם את התיירות בכלל והתיירות לטנזניה בפרט. היא קרובה לישראל, מוקפת נהרות ואפשר למצוא בה כל מה שרוצים".

מנכ"לית לשכת התיירות של טנזניה, דבוטה מדצ'י, סיפרה, על רקע מצגת, כי האדם עשה את צעדיו הראשונים בטנזניה שבאפריקה וכי ההר הבודד הגבוה ביותר בעולם, שאינו חלק משרשרת הרי – נמצא בטנזניה והמראה של הר באפריקה, שעל כיפתו שלג – מרהיב.

האורחים מטנזניה: מימין, הקונסול קסביאן נוריאל צ'יריצ', השגריר דאודי מאסימה, מנכ"לית לשכת התיירות דבוטה מדצ'י ומנכ"ל משרד התיירות של טנזניה, ד"ר אלוייס נזוקי. (צילום יח"צ)
האורחים מטנזניה: מימין, הקונסול קסביאן נוריאל צ'יריצ', השגריר דאודי מאסימה, מנכ"לית לשכת התיירות דבוטה מדצ'י ומנכ"ל משרד התיירות של טנזניה, ד"ר אלוייס נזוקי. (צילום : חגית שלו)

התיירות מישראל לטנזניה צומחת בקצב מהיר: בשנת 2016 יצאו לטנזניה כ-22 אלף ישראלים לעומת כ-3,000 בשנת 2011. מנגד, יש עלייה גם בתיירות מטנזניה לישראל והיא מורכבת ברובה מצליינים.

יש מבחר אפשרויות להגיע לטנזניה בטיסה, ביניהן עם טורקיש איירליינס, KLM, סוויס, אתיופיאן איירליינס וכן טיסות שכר שטסות מתל אביב לטנזניה בתקופות החגים, כולל לזנזיבר ולהר הקילימנג'רו.

לדברי מדצ'י, גם בתוך טנזניה אין בעיה של טיסות. חברת התעופה הלאומית אייר טנזניה עברה החייאה ופועלות בה עוד חברות פרטיות. בטנזניה מלונות מהרמה העממית ועד הגבוהה עם רשתות בינלאומיות כמו היאט ורמדה.

ישראלים מוזמנים להשקיע בבניית לודג'ים

טנזניה, השוכנת במזרח אפריקה, היא גן עדן לאוהבי טבע, עם 12 פארקים לאומיים, 13 שמורות טבע, ו-38 אזורים מוגנים. יש בה מגוון נופי עצום, הכולל הרי געש ופסגות מושלגות, נופי סוואנה, אגמים, ביצות, יערות גשם ועוד. בשטחה של טנזניה (945,087 קמ"ר) נמצאים כמה מהאגמים הגדולים בעולם, בהם אגם ויקטוריה, אגם טנגניקה ואגם ניאסה (מלאווי).

עומר ושלמה כרמל עם השגריר הנכנס דאודי מאסימה
עומר ושלמה כרמל עם השגריר הנכנס דאודי ג'וב מאסימה וקונסול הכבוד קסביאן נוריאל צ'יריצ'. (צילום: עירית רוזנבלום)

לא לחינם הפכה טנזניה לאחד היעדים המרכזיים ביותר לישראלים המטיילים באפריקה והיא ניצבת במקום התשיעי מבחינת מדינות מקור לטנזניה. טנזניה נחשבת למקום הטוב ביותר בעולם לעשות בו ספארי. יש בה תרבות מיוחדת, אוצרות טבע עשירים, שמורות טבע יפות ומרתקות ואת האי זנזיבר.

ישראלים המבקשים לבקר בטנזניה נדרשים להצטייד בויזה הניתנת עם הנחיתה במדינה במחיר של 50 דולר. עם תחילת עבודת השגרירות בארץ אמר השגריר כי הם ישתדלו להוציא אשרות גם בישראל.

באירוע השתתפו נציגי חברות העוסקות בתיירות לאפריקה ותיירות גאוגרפית ובהם עומר ושלמה כרמל מ"עולם אחר", רונית הרשקוביץ', מנכ"לית "ספארי קומפאני", אורי שמואלוף מנהל "אופיר גאוגרפי" ממבית "אופיר טורס" ועוד.

המזכיר של משרד אוצרות הטבע והתיירות של טנזניה, ד"ר אלוייס נזוקי, קרא למשקיעים וגם לגופי תיירות, להשקיע בבניית לודג'ים בטנזניה. "יש קרקעות זמינות, אין כמעט 'ניירת' ומי שרוצה להקים קמפינג או לודג'ים יכול לעשות זאת ולהציע ללקוחות חבילה שלמה הכוללת גם לינה לאורך הסיור".

מנכ"לית לשכת התיירות מדצ'י אמרה בתגובה לשאלה כי פתיחת השגרירות בישראל היא בשורה טובה גם לתיירות לישראל, שכן לצד התיירות הצליינית והתיירות החקלאית שכבר קורית, היא צופה עלייה גם בתיירות מטנזניה בתחום הנופש, העסקים, התיירות הרפואית או אחרת שתגלה עניין בישראל.

כתבה קודמת על טנזניה:

גם טנזניה רוצה את הישראלים

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה