טיולי אופניים בחו"ל צמחו ב-85%

לפי איסתא ספורט, כ-7,000 ישראלים טסו השנה לטיולי אופניים בחו"ל, והתחום היה לטרנד התיירותי הצומח של השנה אצל צעירים ומבוגרים כאחד
זוג בטיול אופניים באירופה. לאופניים תיקי צד נוחים הבנויים להכיל את כל מה שצריך במהלך היום. (צילום: Shane Forster)
זוג בטיול אופניים באירופה. לאופניים תיקי צד נוחים הבנויים להכיל את כל מה שצריך במהלך היום. (צילום: Shane Forster)
Monitour ads

אחרי שכבשו את אצטדיוני הכדורגל באירופה, ראו את מסי ורונאלדו, התמוגגו מהופעות מוסיקה של קולדפליי אדל וביונסה, התיירים הישראלים מצאו אופנה חווייתית חדשה – טיולי אופניים.

בשנים האחרונות נרשמת מגמת עלייה של זוגות האופניים הנוסעים במרחב הישראלי. על פי הערכה של משרד התחבורה, כמיליון זוגות אופניים רגילים נעים כיום על כבישי ומדרכות ישראל. בנוסף, סקר שערך מכון גיאוקרטוגרפיה, מצא כי מדי שנה נרכשים כ-200 אלף זוגות חדשים של אופניים בארץ.

כמו בעולם, כך גם התיירים הישראלים נכנעו למגמה העולה וטיולי האופניים הפכו בשנה האחרונה לפופולאריים בקרב הישראלים. איסתא ספורט, שהקימה מחלקה חדשה וייעודית לטיולים אקטיביים, מדווחת כי בשנה האחרונה חלה עלייה של 85% בביקוש לטיולים הנחשבים למשפחתיים ואטרקטיביים עם יתרונות רבים.

ישי מולד מנהל מחלקת האקטיב בחברה מספר: "מצד אחד אנחנו רואים יותר ויותר משפחות עם ילדים שיוצאות לטיולים הללו, חלק גדול מהן עם ילדים קטנים שאפילו אינם רוכבים בעצמם ונוסעים בטריילר. אנו מדברים על טיולי בר/בת מצווה או טיול לפני צבא. הצמיחה בענף מגיעה בעיקר מאחר וההורים מחפשים זמן איכות אמיתי לכל המשפחה".

מולד מוסיף ואומר כי מצד שני הם מזהים ביקוש בקרב קבוצות חברים בני 50 פלוס, שאופי החופשה מאוד מתאים להם.  לדבריו, את חבילת טיולי האופניים אפשר להתאים בדיוק לפי הצרכים, הדרישות והתנאים של הנופשים, בזמנים שנוחים להם, במקומות שמעניינים אותם ובהתאם לרמת הכושר של הרוכבים.

הורים וילדים בטיול אופניים מודרך בחו"ל. הצמיחה בענף מגיעה בעיקר מחיפוש זמן איכות למשפחה. (צילום: Susan Smith)
הורים וילדים בטיול אופניים מודרך בחו"ל. הצמיחה בענף מגיעה בעיקר מחיפוש זמן איכות למשפחה. (צילום: Susan Smith)

ובמקום הראשון: מסלול הדנובה

בטיול אופניים מתגלגל, המסלול האטרקטיבי כולל מעבר, מדי יום, מבית מלון אחד למלון הבא, במסלולים נוחים ומשולטים באופן פרטני עד לרמת הפניה והעיקול הקטנים ביותר, כך שאין צורך במדריך או קבוצה והרכיבה היא בקצב המתאים לנופשים.  בנוסף, הציוד של הרוכבים מועבר עבורם בכל בוקר למלון הבא. על האופניים מורכבים תיקי-צד נוחים הבנויים להכיל את כל מה שצריך במהלך היום על מנת שלא לרכוב עם ציוד עודף.

המסלול המבוקש ביותר באירופה הוא ללא ספק מסלול נהר הדנובה, אליו מגיעים בכל שנה עשרות אלפי רוכבים בזכות היות המסלול השטוח לכל אורכו. כ-60% מהישראלים בוחרים במסלול זה והוא מתאים לרוכבים מתחילים, משפחות ואף רוכבים מתקדמים הרוצים לצאת עם בני זוג הרוכבים ברמה נמוכה יותר.

סוג נוסף של טיול הצובר תאוצה הוא 'רוכבים ושטים' – טיול אופניים משולב עם שייט נהרות. באיסתא ספורט מדווחים כי ישנה עלייה של 50% בביקוש לטיולים אלה. מדובר בטיול בו הספינה משמשת כמלון צמוד לרוכבים ובכל בוקר הרוכבים יורדים מהספינה לרכיבה המסתיימת במקום אחר, בו מחכה הספינה. בספינה יש כ- 170 רוכבים מכל העולם. הטיול הזה נוח במיוחד כיוון שלאורך כל הטיול אין צורך לארוז ולפרוק יותר מפעם אחת, ניתן להישאר על הסיפון והטיול בהחלט מתאים גם לבני זוג שאינם רוכבים.

היעדים הפופולאריים ביותר לקהל הישראלי עבור טיולי אופניים בשנת 2017  היו אוסטריה, גרמניה, הולנד, איטליה ובולגריה.

מחירים לדוגמה:

משפחה של זוג + 2 ילדים לטיול בדנובה ל-8 ימים, 7 לילות, 6 ימי רכיבה – 3,200 אירו לכל המשפחה.

טיול לזוג בתוספת שיט נהרות – 8 ימים, 7 לילות, 5 ימי רכיבה, עלותם 1,130 אירו לאדם.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה