חגי תשרי: חופשה ארוכה באוקטובר

החודש המפריד בין חופשת הקיץ לחופשת ראש השנה, מאפשר לישראלים להתארגן שוב לחופשה בחג בלי ייסורי מצפון. אין הפתעות: יוון עדיין בראש היעדים המבוקשים, אך יש גם המרחיקים עד ארצות הברית
סיציליה. תקופת החגים נחשבת לתקופה האולטימטיבית ליעדי אגן הים התיכון ומערב אירופה . (צילום: יח
סיציליה. תקופת החגים נחשבת לתקופה האולטימטיבית ליעדי אגן הים התיכון ומערב אירופה . (צילום: יח"צ)
Monitour ads

חגי תשרי יתקיימו השנה לאורך חודש אוקטובר באופן המאפשר חופשה ארוכה יחסית, ללא צורך בלקיחת ימי חופשה רבים ממקומות העבודה. בחברת קשרי תעופה מזהים את היעדים הפופולאריים: איי יוון, ספרד ודרום איטליה ואף אזור היער השחור בגרמניה, האטרקטיבי מאד למשפחות.

לדברי ניר מזור, סמנכ"ל השיווק בקשרי תעופה, חגי תשרי המרוכזים השנה בחודש אוקטובר, מאפשרים עדיין הזדמנות לחופשה במזג אוויר נהדר באחד מיעדי אגן הים התיכון ואירופה. "בראש טבלת היעדים יובילו עדיין איי יוון, אך אזורים עם מזג אוויר נוח כמו קוסטה בלנקה, ברצלונה ואפילו סיציליה ומלטה הדרומיות – יהוו יעדים אטרקטיביים ביותר לתקופה זו של השנה", הוא אומר.

מלון רודוס פאלאס ברודוס. מספר המלונות של ארבעה וחמישה כוכבים עומד על 41% מכלל המלונות ביוון. (צילום מאתר המלון)
מלון רודוס פאלאס ברודוס. מספר המלונות של ארבעה וחמישה כוכבים עומד על 41% מכלל המלונות ביוון. (צילום מאתר המלון)

ואילו בחברת אשת טורס אומרים שהביקושים לחגים גבוהים השנה בכ-20% מאשר בשנה שעברה הודות לירידת שער האירו והוזלת מחירי הטיסות בכ-25% . לדברי מנהלת השיווק של אשת טורס, גלית זכאי, "לפריסת החגים בלוח השנה יש השלכות על הביקושים לחו"ל. השנה, ריכוז החגים באוקטובר גורם לכך שישנם רק 11 ימי עבודה נטו, לכן רואים כבר כעת גידול בביקושים לחגים וביקושים גבוהים לחופשות ארוכות באוקטובר, עם שילוב 'גשר' בנוסף, ישנם מספר תאריכים שהמחירים בהם צפויים להיות אטרקטיביים מאד וכדאי לנצל את ההזדמנות".

להספיק לפני שיתקרר

זכאי צופה שני תאריכים משמעותיים מבחינת הביקושים: "תאריך מבוקש מאד הוא יום חמישי ה-29 לספטמבר, ממש לפני ערב ראש השנה, כאשר הביקושים הם ליציאות סופ"ש ארוך שנמשך עד אחרי ראש השנה. שיא נוסף צפוי בסופ"ש שקודם לערב חג הסוכות, בתאריך 16.10 לחופשה ארוכה של 8-10 ימים."

לגבי היעדים מסבירה זכאי כי תקופת החגים נחשבת לתקופה האולטימטיבית ליעדי אגן הים התיכון ומערב אירופה "יעדי הים התיכון, מלטה, סיציליה, קורפו, קפריסין וכרתים נחשבים ליעדים המובילים בחודשים אלו של השנה, ומזג האוויר שם מצוין, כאשר אחרי סוכות יעדים אלו יפסיקו לפעול (כדוגמת איי יוון) בגלל השפעות העונתיות".

מחירי החבילות נעים בין 765 דולר בקוסטה בלנקה מה-29 בסטמבר ל-4 לילות במלון 4 כוכבים לאדם בחדר זוגי, ל- 475 אירו לאדם בסיציליה בחדר זוגי ל-4 לילות באוקטובר במלון שלושה כוכבים על בסיס לינה וארוחת בוקר ובחבילה למשפחות במחיר 449 אירו לאדם בהרכב של זוג פלוס 2 (קשרי תעופה).

במלטה באוקטובר, 4 לילות במלון 4 כוכבים ב- 599 אירו ו-4 לילות בוולנסיה שבספרד במלון 4 כוכבים לאדם בחדר זוגי – 729 דולר(אשת טורס).

"בוא נעוף" לחג

לדברי טל חזן, מנכ"ל אפליקציית "בוא נעוף", יש לא מעט ישראלים שמעדיפים לנצל את החופשה הארוכה ולטוס ליעדים מרוחקים יותר כמו ארה"ב. האפליקצייה  מבית השטיח המעופף, מתחילה למכור טיסות וחבילות נופש גם ליעדים מרוחקים יותר, כגון ארה"ב והמזרח במחירים אטרקטיביים. השבוע לראשונה הציעה האפליקציה טיסות לניו יורק ב-579 דולר וב-599 דולר בלבד.

האוניה Harmony of the Seas של רויאל קריביאן, המציעה מגוון מסלולים הכוללים הפלגות שבועיות בנות 7 לילות בים התיכון (ברצלונה), הים הבלטי והקריביים. (צילום: יח"צ)
האוניה Harmony of the Seas של רויאל קריביאן, המציעה מגוון מסלולים הכוללים הפלגות שבועיות בנות 7 לילות בים התיכון (ברצלונה), הים הבלטי והקריביים. (צילום: יח"צ)

כמו כן, מציעה האפליקציה חבילות נופש לחגים במחירי הרגע האחרון, לדוגמא: חבילת נופש לאיה נאפה שבקפריסין בראש השנה, שלושה לילות, במלון קליסטו 4 כוכבים, הכל כלול במחיר – ב-333 דולר; טיול מאורגן לברצלונה ב- 29.9 על בסיס חצי פנסיון במחיר 599 דולר וטיול מאורגן לוורונה שבאיטליה ב- 27.9 על בסיס לינה וארוחת בוקר, אף הוא ב-599 דולר.

הקרוזים תופסים תאוצה

בעונת החגים הקרובה יבלו לא מעט ישראלים גם בקרוזים, המאפשרים לנופשים ליהנות ממגוון חופשות בחופשה אחת: חופשת בטן גב, חופשת עיר, חופשה קולינארית וכו'.

לדברי אורי שנבל, מנכ"ל ובעלים של חברת סנורמה (נציגת המכירות של תאגיד הרויאל קריביאן), הביקוש הרב הביא להתפתחות רבה בענף, עם שדרוגים רבים באניות, במתקנים ובשירותים המוצעים בהן.

רק לפני כחודשיים הושקה אניית הנופש הגדולה בעולם של רויאל קריביאן, למעשה עיר שטה על המים, שבין החידושים האחרונים בה מציעה מגלשה בגובה של כ-10 קומות. ה- Harmony of the Seassm מציעה מגוון מסלולים הכוללים הפלגות שבועיות בנות 7 לילות בים התיכון (מברצלונה), הים הבלטי והקריביים.

המחיר להפלגה בקריביים החל מ-900 דולר ביום, בים התיכון וביום הבלטי החל מ-1,800 דולר לחבילה לאדם בחדר זוגי.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה