חברת התעופה הבריטית "מונארך" הפסיקה לפעול

רשות התעופה האזרחית בבריטניה הודיעה כי חברת התעופה הבריטית מונארך הפסיקה לפעול באופן מיידי. גם הטיסות מלוטון לתל אביב מבוטלות
הודעת מונרך בטוויטר על הפסקת הטיסות. מאות אלפים נתקעו בחו
הודעת מונרך בטוויטר על הפסקת הטיסות. מאות אלפים נתקעו בחו"ל, מאות אלפי הזמנות לא יכובדו
Monitour ads

רשות התעופה האזרחית בבריטניה הודיעה כי חברת התעופה הבריטית מונארך איירליינס הפסיקה לפעול באופן מיידי והשאירה כ-110 אלף תושבים בריטים תקועים מחוץ למדינה.

לפי שדה התעופה בלוטון, כל טיסותיה של החברה מבוטלות, כולל הטיסות לתל אביב. נציגות החברה בישראל לא עודכנה טרם הקריסה.

מונארך, חברת לואו-קוסט, אינה חברה בארגון חברות התעופה הבינלאומי IATA ולכן גם לא הפקידה ערבויות שהיו יכולות כיום לסייע ללקוחות. לחברה היה רשיון ATOL שנתן בטחונות למי שרכשו חבילות נופש, אולם אלה מהווים רק כ-5% מהפעילות של מונארך, כך ש-95% מהלקוחות למעשה כיום ללא כל הגנה.

יותר מ-30 מטוסים נחכרו על ידי רשות התעופה האזרחית כדי להחזיר לביתם 110,000 לקוחות של מונארך מיעדי הנופש שלהם.

טיסה לתל אביב - מבוטלת
טיסה לתל אביב – מבוטלת

כ-300 אלף הזמנות עתידיות כרגע ללא מענה והלקוחות מתבקשים לא להגיע לשדה התעופה ולהתעדכן באתר האינטרנט.

למונארך שלוש טיסות ישירות מתל אביב ללונדון ושלוש למנצ'סטר. היא אמורה היתה להפעיל גם טיסת חורף מלונדון לאילת ונודע כי יש מגעים להעביר את זכויות הטיסה שלה, כולל תקציבי השיווק, לחברות שיפעילו את הטיסה במקומה.

מונארך נוסדה ב-1967 וכוללת חברת תעופה סדירה, מארגנת תיירות וחטיבת הנדסה. בסך הכל היא מעסיקה 2,500 עובדים. לדברי מקורות, מצבה הקשה קשור למתקפות הטרור ובעיות בטחון ביעדים שבהם היתה חזקה כמו טוניסיה, סיני שבמצרים וטורקיה, שפגעו בביקוש לחופשות בהם.

עד אתמול הפעילה החברה 34 מטוסים והטיסה בשנת 2015 5.7 מיליון נוסעים. בשנת 2013 נמכרו רוב מניותיה לחברת גרייבול קפיטל בסכום של 125 מיליון פאונד. באוקטובר 2016 הזרימה גרייבול 165 מיליון פאונד למונארך ובכך עזרה לה לחדש את הרשיון שיאפשר לה למכור חבילות נופש.

חברת IAG, בעלת בריטיש איירוויס, בין היתר, הביעה עניין ברכישת ה"סלוטים" – חלונות ההמראה בשדות התעופה – המטוסים והצוותים של מונארך, כך לפי סקיי ניוז.

מונארך בימים טובים יותר:

מיום חמישי – מונרך תטוס מעובדה ללונדון ב-45 דולר

Monitour ads

תגובה אחת

השאר תגובה