ובינתיים בתיירות לארה"ב: חוזי השחורות התבדו

למרות שנראה היה שדונלד טראמפ עושה הכל כדי לחבל בתיירות לארה"ב, ההכנסות מתיירות בינלאומית בינתיים רק גדלות ותומכות בכלכלה האמריקאית

כניסתו של דונלד טראמפ לבית הלבן ב-20 בינואר 2017 לוותה בשורה של החלטות שלא בישרו טובות לתעשיית התיירות בארה"ב: מניעת הכניסה מאזרחי כמה מדינות מוסלמיות, איסור על העלאת מחשבים ניידים למטוס, דיבורים על בניית חומה עם מקסיקו (מה באמת עלה בגורלה?) ותחושה כללית של מיאוס בקרב לא מעט ציבורים, שהחליטו להדיר את רגליהם מהמדינה בשל הצהרותיו של הנשיא החדש.

אולם מסתבר שבסופו של דבר הזעזוע לתיירות הבינלאומית לארה"ב היה מזערי והיא אף התחזקה בשלושת החודשים הראשונים של השנה.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. מבין משהו בתיירות. (צילום: ויקיפדיה)

לפי המשרד הלאומי לנסיעות ותיירות במשרד המסחר האמריקאי (The National Travel and Tourism Office), תיירים בינלאומיים לארצות הברית הוציאו בחודש ינואר 2017 21.1 מיליארד דולר ובחודש פברואר 21 מיליארד דלר על נסיעות אליה ועל פעילויות הקשורות בתיירות, סכומים המהווים שיא חדש לתעשיית התיירות האמריקנית.

התיירות נחשבת לתעשיית ייצוא והיא השיגה שיא של 42.1 מיליארד דולר לשני החודשים הראשונים של 2017, גידול של 3% – כמעט 1.1 מיליארד דולר – בהשוואה לאותה תקופה ב-2016.

בחודש מארס הניבה גם כן התיירות הכנסות שיא של 21  מיליארד דולר ובשלושת החודשים הראשונים של השנה, ינואר-מארס 2017, הסתכמו ההכנסות מתיירות בינלאומית ב-63 מיליארד דולר, עלייה של יותר מ-2% – 1.5 מיליארד דולר – בהשוואה לאותם חודשים ב-2016.

התיירים מזריקים לכלכלה האמריקאית כ-715 מיליון דולר ביום

לפי המשרד, תיירים פותחים את ארנקיהם בעת הביקור בארצות הברית באופן בולט יותר מבעבר והם מזריקים בממוצע כ-715 מיליון דולר ביום לכלכלה האמריקאית ותומכים בקרוב ל-1.2 מיליון מישרות של אמריקאים.

ההכנסות מקניות של תיירים מהעולם בפברואר ומארס בארצות הברית הסתכמו ב-13.1 מיליארד דולר ו-13 מיליארד דולר, גידול של קרוב ל-2% ו-1% בהתאמה, בהשוואה לפברואר 2016. הקניות והשירותים הללו כללו נופש, אוכל, לינה, בילוי, מתנות, ותחבורה בתוך ארצות הברית. אלה היוו 62% מההכנסות מתיירות לארה"ב בפברואר ומארס.

חברות התעופה האמריקאיות גרפו מנוסעים בינלאומיים 3.3 מיליארד דולר בחודש פברואר, ללא שינוי בהשוואה לפברואר 2016. במארס עמדו ההכנסות על 3.4 מיליארד דולר, ירידה של כ-1% לעומת 2016. ההכנסות מחברות התעופה האמריקאיות בחודשים אלה היוו 16% מכלל ההכנסות של נסיעות ותיירות.

גם התיירות בין ישראל לארה"ב הראתה  גידול מתחילת השנה. לפי נתוני רשות שדות התעופה (רש"ת), בחודשים ינואר-אפריל 2017 נרשמה עלייה של 9.5% בתנועות של ישראלים ותיירים (יוצאים ונכנסים) לארצות הברית (חלקה הגדול תיירות עסקים) והיא הגיעה ל-464 אלף נוסעים לעומת 424 אלף באותה התקופה אשתקד.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה