התייר ה-3 מיליון שנחת בישראל הוא תיירת מרומניה

לפני זמן קצר (ג') נחתה בישראל איוואנה אייזק מרומניה והיא התיירת ה-3 מיליון שמגיעה לישראל השנה. לצידה בן זוגה מיהאי גיאורגסאי, שהוא התייר השלושה מיליון ואחד
התיירת השלושה מיליון לשנת 2017, איוואנה אייזק מרומניה. עדות לגידול בתיירות הרומנית. (צילום: דורון ברסקי)
התיירת השלושה מיליון לשנת 2017, איוואנה אייזק מרומניה. עדות לגידול בתיירות הרומנית. (צילום: דורון ברסקי)

שר התיירות יריב לוין קיבל הבוקר (ג') בנתב"ג את פניה של איוואנה אייזק בשדה התעופה בטקס חגיגי שכלל שטיח אדום, פרחים ובלונים והעניק לה תעודה המציינת את היותה התיירת ה-3 מיליון של מדינת ישראל לשנת 2017.

השר לוין ומנכ"ל המשרד אמיר הלוי, ליוו את בני הזוג הנרגשים ללימוזינה מפוארת משם הם ממשיכים לחופשת החלומות, כאשר במשרד התיירות הכינו מגוון אפשרויות.

במהלך הסיור ישודרג חדרם לסוויטה מפנקת, הם יזכו לאירוח מפנק בנווה מדבר וביקור בוצי בים המלח. עוד צפויים בני הזוג לטוס במסוק בשמי ישראל ולצאת לסיור שקיעה מרהיב לאורך חוף הים בת"א. את החופשה יקנחו בני הזוג בארוחת שף פרטית בביתו של השף ניר צוק.

קבלת הפנים בנתב"ג: מימין, מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי, איוואנה, השר יריב לוין ובן זוגה של התיירת. (צילום: דורון ברסקי)
קבלת הפנים בנתב"ג: מימין, מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי, איוואנה, השר יריב לוין ובן זוגה של התיירת. (צילום: דורון ברסקי)

התיירת' שהגיעה לישראל בטיסה עם חברת Wizz, תהנה מחופשה ייחודית בישראל, ואנחנו כמובן נשתמש בחופשה הזו גם ככלי שיווקי לפרסום הנופש בישראל בעולם. חצי מיליון התיירים שהגיעו אלינו השנה הם חצי מיליון שגרירים נוספים של ישראל בעולם ונציגים נאמנים שלנו ברשתות החברתיות. זוהי תרומה מכרעת להסברה הישראלית".

במהלך החודשים ינואר עד אוקטובר השנה נכנסו לישראל 63 אלף תיירים מרומניה, לעומת אותם החודשים בשנת 2016 בהם נכנסו 40.1 אלף תיירים. בשנת 2015 עמד מספר התיירים בחודשים אלה מרומניה אשר נכנסו לישראל על 37.4. סה"כ מדובר בעלייה של 57% במספר התיירים בהשוואה לשנה שעברה.התיירים הרומנים שוהים בישראל בממוצע 7 לילות במהלך חופשתם כאן.

בעקבות נוהל עידוד פתיחת קווי תעופה שהוביל משרד התיירות התווספו בשנה האחרונה מספר יעדים חדשים מרומניה, מה שהביא לגידול במספר הטיסות השבועיות. מספר הטיסות השבועיות מרומניה לישראל מגיע בשיא העונה ל-64 , כאשר רובן מגיע לנתב"ג מבוקרשט הבירה. בנובמבר השנה החל לפעול קו חדש מבוקרשט לשדה התעופה עובדה.

השר הוסיף כי "חציית קו התייר ה-3 מיליון השנה ושבירת שיא כל הזמנים בכניסות תיירים לישראל הוא יום חג ונקודת ציון היסטורית. אנו פורצים את מחסום ה-3 מיליון ועתידים לסיים את השנה בהישג אדיר שטרם נראה כמותו מקום המדינה. אני נרגש לקבל השבוע את התיירת ה-3 מיליון ושמח על ההישגים שאנו במשרד התיירות רואים, כתוצאה מההשקעה האדירה שאנו עושים בשיווק ישראל בעולם, בשיתופי פעולה יוצאי דופן עם חברות ותעופה ובקשרים שאנו מהדקים עם סוכני התיירות. כל אלה נושאים פירות והכניסו למשק ולכלכלה הישראלית עד כה השנה כ-17 מיליארד שקלים ואלפי מקומות תעסוקה".

מארגני התיירות: נלחמים על כל חדר מלון פנוי

יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל, אמר בתגובה כי להערכתם צפויה תנועת התיירות הנכנסת לגדול בחודשים אוקטובר-נובמבר בכ-30% להערכתנו, השנה תגדל התנועה בחודשים אלו בכ-30%.

לדבריו, מארגני התיירות לישראל נלחמים על כל חדר פנוי וניכר מחסור בחדרים ."לקבוצות שסגרו עם חברי הלשכה עסקאות, טרם אושרו חדרים לאור הלחץ הרב. תנופת התיירות לישראל עולה שלב גם בזכות מאמצי השיווק בהיקפים חסרי תקדים של משרד התיירות, השקט אצלנו והעובדה שבמציאות הבינלאומית, ישראל נתפסת בצדק היום כמקום בטוח", אמר פתאל.

שר התיירות לוין המשיך עם בני הזוג לסיור במגדל דוד, שם הופתעו השניים לגלות שמדריך הטיולים במקום הוא ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

אין תגובות

השאר תגובה