הסתיימה חקירה על הוצאת כספים במרמה מאל על במזרח אירופה

המשטרה ניהלה חקירה כנגד מספר עובדי אל על במזרח אירופה על עבירות מירמה והונאה. אל על: האירוע נחשף ע״י מבקר אל על בשנת 2014. אנו שבעי רצון, הדין ימוצה עם האשמים
אל על. שלושת החשודים נהגו להוציא כספים במרמה מחברת אל על, במגוון שיטות ולאורך שנים. (צילום: יח
אל על. שלושת החשודים נהגו להוציא כספים במרמה מחברת אל על, במגוון שיטות ולאורך שנים. (צילום: יח"צ)
Monitour ads

ממשטרת ישראל נמסר הבוקר כי המשטרה, בשיתוף רשות המיסים ובליווי המחלקה הכלכלית שבפרקליטות המדינה, קיימה חקירה מסועפת כנגד מספר עובדי חברת אל שעבדו במזרח אירופה. החקירה התמקדה בחשד לעבירות מרמה, הונאה, הלבנת הון, עבירות מס ועוד.

"משטרת ישראל אוכפת ביתר שאת תופעות פשיעה כלכליות, באמצעות יחידות משטרה מיוחדות המשלבות חוקרים מתחומי הכלכלה, עריכת הדין וראיית חשבון, לצד הפעלת מערכי מודיעין וניהול חקירות משותפות עם רשויות אכיפה נוספות, בארץ ובעולם, לשם חשיפת מבצעי העבירה והעמדתם לדין", נמסר מהמשטרה, שניהלה באמצעות היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433, חקירה מסועפת כנגד מספר עובדי חברת אל על שעבדו במזרח אירופה, בחשד לעבירות מרמה, הונאה, הלבנת הון, עבירות מס ועוד.

מדובר בפרשה שניהלה משטרת ישראל בשיתוף רשות המסים ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, במסגרתה נחקרו מספר מעורבים, שעבדו בין השנים 2008-2013, בנציגות אל על ברומניה ופולין, אשר על פי החשד מעלו בכספי החברה בהיקפים עצומים.

נתגבשה תשתית ראייתית לכאורה

ממצאי החקירה מעלים חשד כי שלושת החשודים נהגו להוציא כספים במרמה מחברת אל על, במגוון שיטות ולאורך שנים, ובכלל זה העברת כספים במרמה מחשבונות החברה לחשבונות אחרים שפתחו בחו"ל, משיכת כספים מקופת החברה לצרכים פרטיים, הגדלת נפח החזרי ההוצאות האישיות מהחברה, הגשת חשבוניות מזויפות להחזר הוצאות כלליות, משיכת כספים מקופת החברה ללא קבלה ומשיכת כסף מזומן מהבנק ומהכספת.

עם סיום החקירה סבורה היחידה החוקרת כי נתגבשה תשתית ראייתית לכאורה לביסוס החשד, כל אחד על פי חלקו, למעורבות בעבירות על חוק איסור הלבנת הון, פקודות מס הכנסה, זיוף בידי עובד ציבור, גניבה בידי עובד ציבור, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד וקבלת דבר במרמה.

מן המשטרה נמסר עוד כי תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות לצורך עיון והחלטה.

אל על: לא מדובר בסכומים מהותיים לחברה

מאל על נמסר בתגובה כי מדובר באירוע שנחשף ע״י מבקר אל על בשנת 2014. "אל על פנתה למשטרת ישראל ולגורמי אכיפת החוק במזרח אירופה על מנת למצות את החקירה ולהביא את האשמים לדין. יש לציין כי לא מדובר בסכומים מהותיים לחברה.
חברת אל על סייעה במשך כל התקופה לגורמי אכיפת החוק בישראל ובחו"ל בחקירה. חברת אל על ראתה ותמשיך לראות מול עיניה את טוהר החוק והמידות. אנו שבעי רצון שהחקירה הסתיימה והדין ימוצה עם האשמים".

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה