הסכם היסטורי: נמל התעופה בחיפה ייפתח לטיסות לאיטליה ולטורקיה

בסיסי צה"ל שיפונו לטובת הרחבת שדה התעופה, יאפשרו את הארכת המסלול לצד תוכנית מעשית וביצועית ליישום פרוייקט "חזית הים" העירונית
נמל התעופה הבינלאומי בחיפה. הארכת המסלול תגדיל את מבחר היעדים באירופה שאליהם אפשר יהיה לטוס ממנו. (צילום: יח
נמל התעופה הבינלאומי בחיפה. הארכת המסלול תגדיל את מבחר היעדים באירופה שאליהם אפשר יהיה לטוס ממנו. (צילום: יח"צ)
Monitour ads

היום (ב') נחתם הסכם היסטורי בין משרדי האוצר, הביטחון, רשות שדות התעופה (רש"ת), רשות מקרקעי ישראל, חברת נמלי ישראל ועיריית חיפה, לפינוי בסיס חיל האוויר במפרץ חיפה.

התכנית כוללת הסכם לפיו, במקום השטחים שיפונו, יורחב נמל התעופה המשמש כיום לטיסות פנים-ארציות ולטיסות בינלאומיות ליעדים קרובים ליעדים ביוון ובקפריסין. שר התחבורה, ישראל כ"ץ, קיבל לא מכבר החלטה כי מסלול ההמראה יוארך לכ-1,600 מטרים מה שיאפשר למטוסים בקיבולת של עד 120 נוסעים לטוס ליעדים קרובים באירופה ובהם איטליה וטורקיה. תכנית הארכת המסלול בחיפה כוללת, בין היתר, שיקוע כביש יוליוס המפריד בין שני חלקי השדה.

הדיוטי פרי החדש בחיפה, בחנות נמכרים מוצרי קוסמטיקה ובשמים, משקאות חריפים ויינות, סיגריות ומוצרי טבק, מוצרי אלקטרוניקה וחשמל, אופטיקה ועוד. (צילום: רש"ת)
הדיוטי פרי החדש בחיפה, בחנות נמכרים מוצרי קוסמטיקה ובשמים, משקאות חריפים ויינות, סיגריות ומוצרי טבק, מוצרי אלקטרוניקה וחשמל, אופטיקה ועוד. (צילום: רש"ת)

בחודש שעבר נפתח בטרמינל של נמל התעופה בחיפה דיוטי פרי חדש ומרווח.

על פי התכנית, הרחבת שדה התעופה תיעשה באופן הדרגתי, כך שהוא יקלוט חלק מהפעילויות שהתקיימו עד כה בשדה התעופה בהרצליה, שפעילותו תופסק בהדרגה. בשטחים הנוספים שיפונו, יוקם פארק תיירותי במורד נחל הקישון בשטח של 586 דונם. כן יוקם פארק לוגיסטי חדש בשטח של 380 דונם, אשר ישרת את נמל המפרץ שיחל לפעול בשנת 2020 ויכלול מחסנים לוגיסטיים ומשרדי חברות העוסקות בתחום הנמלי, כגון עמילות מכס, שילוח ימי וכדומה.

בנוסף, כולל ההסכם תוכנית מעשית וביצועית ליישום פרויקט "חזית הים" העירונית, אשר תפתח את הגישה לנמל חיפה ותכלול מרכזי תיירות, בילוי, מסחר ופנאי.

ראש העיר חיפה, יונה יהב, אמר כי "ההסכם שנחתם היום הופך את החלום שלנו למציאות. החזון של נמל חיפה מתממש והופך לתכנית מעשית וישימה, יוקמו מתחמים חדשים של פארקים ומיזמי תיירות ויתווספו עוד אלפי מקומות תעסוקה. אני מודה לשרי האוצר, הביטחון והתחבורה על ההסכם שישנה את פניה של חיפה".

מטוס סילון מסוג Fokker 100 של חברת התעופה הקפריסאית TUS. מוסיפה קיבולת. (צילום: יח"צ)
מטוס סילון מסוג Fokker 100 של חברת התעופה הקפריסאית TUS בחיפה. (צילום: יח"צ)

טיסות TUS מחיפה מוקפאות

טיסותיה של חברת TUS Airways הקפריסאית מחיפה הוקפאו באחרונה ומן החברה נמסר כי היא מעוניינת לחזור ולטוס מחיפה בהקדם האפשרי לאור ההצלחה העצומה ולאחר שהשקיעה משאבים רבים. החברה הטיסה מ/ל חיפה לבדה כ-40,000 נוסעים מתחילת 2017 ועד אוקטובר, שיא בכמות תנועת הנוסעים כפי שלא היה מעולם בשדה וגידול של יותר מ-655% לעומת השנה הקודמת.

"הטיסות הוקפאו מסיבות טכניות שונות שהקשו מאד על הפעילות. בימים האחרונים נערכה ישיבה טובה ומועילה עם הנהלת רשות שדות התעופה שעושה מאמצים כנים ומוערכים ביותר לפתרון שיאפשרו את החזרת הטיסות, כמו כן אמורה להתקיים פגישה עם הנהלת רשויות ההגירה והאוכלוסין", נמסר מהחברה.

כתבה קודמת על פרויקט חזית הים המתממשת:

בדרך אל הים: הונחה אבן הפינה למלון "גני המושבה" בחיפה

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה