הנזק לתיירות ממדיניות ההגירה של טראמפ – 10 מיליארד דולר

התיירות הבינלאומית לארצות הברית נפגעה באופן ניכר בתחילת 2017, בעיקר מאירופה. ממשל טראמפ הודיע על הוספת צפון קוריאה וצ'אד למנועי הכניסה למדינה
לוס אנג'לס. מחקרים העריכו כי התיירות הבינלאומית תקטן בעיקר לניו יורק וללוס אנג'לס. (צילום: Sarah Vaughan)
לוס אנג'לס. מחקרים העריכו כי התיירות הבינלאומית תקטן בעיקר לניו יורק וללוס אנג'לס. (צילום: Sarah Vaughan)
Monitour ads

התיירות הבינלאומית לארצות הברית נפגעה באופן בולט בתחילת 2017, במיוחד בתיירים מאירופה, ומומחי תיירות מאשימים את אג'נדת האנטי-מהגרים של ממשל טראמפ בפגיעה הכלכלית שהביאה בעקבותיה. מידע של מחלקת המסחר האמריקאית שפורסם בניו יורק טיימס, הראה כי מספר התיירים הבינלאומיים לארצות הברית ירד בשלושת החודשים הראשונים של השנה בכ-700 אלף בהשוואה לאותם חודשים ב-2016.

בתחילת הנשיאות של טראמפ, בערך בתקופה שבה הוציא הנשיא את הצו האוסר זמנית על פליטים ומהגרים ממספר מדינות מוסלמיות להיכנס לארה"ב – חווה מנוע החיפוש Hopper.com ירידה חדה בחיפושים אחר טיסות לארה"ב ממדינות כמו סין, אירלנד, דנמרק וניו זילנד, שנפלו ביותר מ-30% בשבוע אחד.

מחקרים שנערכו בתחילת 2017 העריכו כי התיירות הבינלאומית תקטן באופן משמעותי, במיוחד בערים גדולות כמו ניו יורק ולוס אנג'לס וארגון נסיעות העסקים העולמי צפה כי הנסיעות העסקיות הבינלאומיות לארה"ב יירדו גם כן.

לאחר בדיקה של הנתונים בפועל, עלה כי נרשמה ירידה של 4.2% בסך המבקרים בארצות הברית בחודשים ינואר-מארס 2017, כאשר בתיירות מאירופה נרשמה ירידה של 10.1% באותם חודשים.

לפי מקורות בארצות הברית, את הירידה של 4.2% אפשר לכמת באובדן הכנסה של כ-2.7 מיליארד דולר. אמנם למען ההגינות יש לציין כי לצד תרומתו של הבית הלבן לירידה בתיירות, שיחקו תפקיד גם הדולר החזק והאירו החלש, אולם מה שקרוי Trump Slump עלול לעלות לארה"ב באובדן הכנסות מתיירות בהיקף שנתי של 10 מיליארד דולר.

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, בעת ביקורו בכותל, במאיר 2017. (צילום: ויקיפדיה)
נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, בעת ביקורו בכותל, במאיר 2017. (צילום: ויקיפדיה)

טראמפ הוסיף מדינות נוספות לרשימת מנועי הביקור בארצות הברית

אתמול הודיע ממשל טראמפ על הגבלות חדשות על נוסעים הנכנסים לארה"ב, לאחר שאיסור ההגירה הקיים פג ביום ראשון. האיסור החדש כולל כיום גם מניעת כניסה מאזרחים של צפון קוריאה וצ'אד, כמו גם פקידי ממשל בכירים בוונצואלה ומשפחותיהם. הם מיתוספים לארצות המופיעות בגרסאות מוקדמות יותר של איסור הנסיעה של טראמפ: איראן, לוב, סומליה, סוריה ותימן. מדינה אחת, סודאן, הוסרה מהרשימה השחורה.

טראמפ אמר: "צפון קוריאה אינה משתפת פעולה עם ממשלת ארצות הברית בשום דרך ואינה מספקת את הדרישות לשיתוף מידע. כנשיא, עלי לפעול להגנה על הביטחון והאינטרסים של ארה"ב ועמה. עשיית אמריקה בטוחה היא העדיפות הראשונה שלי, אנחנו לא נכניס אותם לארצנו, כשאנחנו לא יכולים לבטוח בהם", צייץ טראמפ.

על אף שצפון קוריאה וונצואלה אינן מדינות מוסלמיות, הוספת שתי המדינות הללו אינה מטשטשת את העובדה שהפקודה של הממשל היא עדיין הגבלה על מוסלמים.

הבית הלבן אמר כי כל האשרות הנוכחיות התקפות יכובדו וכי הסרת איסור הכניסה עשוי להתאפשר על בסיס כל מקרה לגופו.

כתבה קודמת על תגובות מתעשיית התיירות לצו של טראמפ:

WTTC: מניעת נסיעה של אדם המבוססת על לאומיותו – שגויה

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה