המנהלים המיוחדים של אליטליה החלו במהלך לקראת מכירתה

המנהלים המיוחדים שמונו לחברת התעופה אליטליה, החלו בהליך לקראת מכירתה. במקביל, יוצאת הנציגות הישראלית של חברת התעופה במבצעים לישראלים בהחל מ-295 דולר לאירופה
מטוס איירבוס של אליטליה.
מטוס איירבוס של אליטליה. המנהלים המיוחדים קיבלו פרק זמן של 180 יום כדי לפרסם את תוכניתם להצלת החברה. (צילום: יח"צ)
Monitour ads

שלושת המנהלים, אשר מונו לחברת התעופה האיטלקית אליטליה במסגרת הליך המקביל לכינוס נכסים עסקי, קראו לצדדים המעוניינם לקנות או לחדש את מעורבותם בחברת התעופה, להכריז על כוונתם זו. חברת הדגל האיטלקית נכנסה להליך ה"ניהול המיוחד" בתחילת חודש מאי, אחרי שהעובדים התנגדו לתוכנית ההבראה שהציעה הממשלה האיטלקית והיתה כרוכה בפיטורים נרחבים.

מועצת השרים של איטליה (הגוף הניהולי של הממשלה האיטלקית) אישרה לאליטליה הלוואת גישור בגובה 600 מיליון אירו, אשר תאפשר את המשך פעילותה עד לחודש נובמבר 2017. על המנהלים המיוחדים יהיה לפרסם את תוכניתם להצלת החברה בתוך 180 יום, והם יוכלו לקבל הארכה של 90 יום.

ראש ממשלת איטליה, פאולו ג'נטילוני, אמר בשעתו כי אין כוונה להלאים את אליטליה, כדי שההפסדים לא יכבידו על משלם המיסים האיטלקי, וכי הלוואת הגישור כפי שאושרה, תאפשר גם קיומם של שירותים החיוניים למדינה.

מבצעים של אליטליה
מבצעים של אליטליה. הפעילות נמשכת תחת ניהולם של המנהלים המיוחדים שמונו להבריא או לפרק אותה. (צילום מהאתר)

תפקידם של המנהלים המיוחדים הוא להכין עבורה תוכנית עסקית במטרה לאתר שותפים שישקיעו בחברה ויסייעו לשקם אותה.

מבצעים מתל אביב

במקביל, יצאה הנציגות הישראלית של אליטליה במבצעים שמועד המימוש שלהם הוא עד ה-12 בדצמבר בעוד, כאמור, הלוואת הגישור של מועצת השרים של איטליה אמורה לאפשר את המשך פעילותה של אליטליה עד נובמבר 2017.

המבצעים שמציעה החברה מוצעים לרכישה עד ה-31 במאי והם כוללים כרטיסי הלוך ושוב לאיטליה בהחל מ-268 דולר, לאירופה בהחל מ-295 דולר ומצפון אמריקה ומקסיקו מ-610 דולר.

מבצעים נוספים: טיסות לרומא – החל מ-311 דולר, למילאנו – החל מ-268, ברצלונה – מ-295 דולר, ניס – מ-309 דולר, מקסיקו סיטי מ-647 דולר וניו יורק מ-610 דולר.

יצויין כי מספר הכרטיסים במחירים הנמוכים בכל טיסה אינם רבים ונדרשת גמישות בתאריכים כדי להשיג כרטיס טיסה זול באמת.

כמו כן מציעה אליטליה ישראל טיסה יומית לאתונה שביוון במחלקת תיירים בהחל מ-141 דולר ועד 541 דולר במחלקת עסקים. המכירה עד ה-31 במאי והמימוש עד ה-15 בדצמבר 2017.

כזכור, בתחילת החודש הודיעה הודיעה אליטליה לעיתונות כי כל טיסותיה ממשיכות כמתוכנן. התאחדות משרדי הנסיעות בישראל העבירה את הודעת יאט"א, הארגון העולמי לתעבורה אווירית, כי כדי להגן על חברות התעופה החברות ביאט"א, על הסוכנים ועל ציבור הנוסעים, יאט"א הגיעה להסכמה עם אליטליה, שתכבד את התחייבויותיה ותפקיד ערבות בנקאית, בהתאם למדיניות יאט"א.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה