המכרז להפעלת הדיוטי פרי בנתב"ג יוצא לדרך

החוזה החדש להפעלת חנויות הדיוטי פרי לממכר אלכוהול, טבק, קוסמטיקה, שוקולד ופארם הוא ל-10 שנים. מי שיזכה במכרז יאפשר ללקוחות קנייה מקוונת בטרם הנסיעה לחו"ל
הדיוטי פרי בטרמינל 3
הדיוטי פרי בטרמינל 3. המכרז החדש יאפשר להתחרות על טרמינל 1 לבדו, על טרמינל 3 לבדו - או ביחד.

עם  פתיחתו המלאה של טרמינל 1 לטיסות לואו-קוסט בינלאומיות ב-19 ביוני, יוצאת רשות שדות התעופה במכרז חדש להפעלת הדיוטי פרי החל ב-1 באוגוסט 2018. לראשונה יאפשרו תנאי המכרז  הגשת הצעה להפעלת הדיוטי-פרי בטרמינל 1 לטיסות הלאו-קוסט הבינלאומיות לבדו, לטרמינל 3  לטיסות בינלאומיות ו/או לשני הטרמינלים יחד.

זאת לאחר שתמהיל הנוסעים היוצאים מטרמינל 1 משתנה. צפויים לעבור בו מדי שנה כמיליון וחצי נוסעים, כשתנועת הנוסעים מטרמינל 3 צפויה לעבור את ה-8 מיליון נוסעים בשנה.

במכרז של החנויות הפטורות ממכס יוכלו להשתתף חברות בינלאומיות בעלות ניסיון בתחום שירותי מכירת מוצרי דיוטי פרי בשדות תעופה ורשתות  מקומיות, בהן נמכרים במכירה קמעונאית בשמים, קוסמטיקה ומוצרי פארם. עוד במסגרת המכרז, הרחיבה רשות שדות התעופה את מתחמי מסחר הדיוטי-פרי בזרועות העלייה למטוס והכפילה אותם, בכדי לאפשר לנוסעים חווית קניה מהנה בעת ההמתנה לטיסה.

בעשור האחרון הוכפלה תנועת הנוסעים הכוללת בנתב"ג, והדיוטי פרי הינו חלק מהותי מהשירות לנוסעים היוצאים לחו"ל  הנהנים מחוויית הנסיעה והקנייה ב"דיוטי פרי", ומחוויית קניות ובילוי אטרקטיבית ומהנה כשהנוסעים מתחילים את חופשתם כבר בנמל התעופה בן גוריון.

הדמיה של טרמינל 1 המחודש
הדמיה של טרמינל 1 המחודש. עם החברות המגלות התעניינות במכרז הדיוטי פרי בנתב"ג נמנות גם החברות הגדולות בעולם. (צילום: רש"ת)

מתחם הדיוטי פרי שבמכרז מתפרס על שטח של כ-5,000 מ"ר

רשות שדות התעופה הורידה במכרז זה את שיעור ההצמדה של התמלוגים להם מחוייב הזכיין כלפי הרשות, לגידול בתנועת הנוסעים מ-70% הצמדה ל-40%, בשל גידול תנועת הנוסעים בנתב"ג.

כיום מפעילה את חנויות הדיוטי פרי בתחום הפארם והקוסמטיקה רשת ג'יימס ריצ'רדסון, שתסיים את חוזה ההתקשרות להפעלת החנויות בנתב"ג עם סיום השנה הנוכחית ב-31.12.17. החוזה החדש להפעלת חנויות הדיוטי פרי לממכר אלכוהול, טבק, בשמים, קוסמטיקה, שוקולד ופארם הינו ל-10 שנים.

מתחם הדיוטי פרי שבמכרז מתפרס על שטח של כ-5,000 מ"ר כאשר כלל  שטחי המסחר בדיוטי פרי נפרשים על כ- 12,000 מ"ר וכוללים כ-70% חנויות ו-30% מזון ומשקאות. מחצית משטחי המזון והמשקאות ממוקמים באזורי הישיבה הציבוריים.

עם החברות המגלות התעניינות במכרז לניהול והפעלת הדיוטי פרי בנמל התעופה בן גוריון, נמנות גם החברות הגדולות בעולם, עם מחזורי מכירות למוצרי דיוטי פרי העולים על 2 מיליארד אירו כל אחת.

במסגרת המכרז תתאפשר ללקוחות קנייה מקוונת בטרם הנסיעה לחו"ל.

לפי הודעת רשות שדות התעופה, נמל התעופה בן גוריון זוכה להימנות בסקרי איכות השירות ושביעות רצון הנוסעים, על נמלי התעופה הטובים בעולם, בין השאר בשל הדיוטי פרי, המקנה חוויית קניות ייחודית לנוסעים המבקרים בו ומתחם הפועל בכל שעות היממה.

בעקבות הסכם השמיים הפתוחים, תנועת הנוסעים השנתית  בנמל התעופה בן גוריון עולה על כל התחזיות ושנת 2017   צפויה להסתכם עם מעל 18 מיליון נוסעים בשנה.  מדי שנה מוכפל מספר הנוסעים בטרמינל 1 בהתאם למדיניות  השמיים הפתוחים אותה מוביל שר התחבורה והמודיעין השר ישראל כץ, תוך הרחבת השירות  לחברות  הלואו-קוסט המבקשות  להגיע לישראל. כזכור, גם משרד התיירות תומך בטיסות לאילת-עובדה באמצעות סבסוד של 45 אירו לנוסע והתאחדות המלונות באילת מוסיפה 15 אירו וכן תומך משרד התיירות בחברות הטסות לראשונה מיעד חדש גם לנתב"ג בעשרות אלפי דולרים.

בטרמינל 1 צפויות לעבור מדי שבוע 216 טיסות  בינלאומיות  מ-24 מדינות ו -45 יעדים. בין השאר של חברות תעופה הפועלות בטרמינל 1 כמו ארקיע, אפ  של אל על וישראייר הישראליות, וויזאייר, איזיג'ט, פאגסוס, טוס, ראיין אייר ובלו בירד.

אין תגובות

השאר תגובה