היינמן וג'יימס ריצ'רדסון זכו במכרז להפעלת חנות הדיוטי פרי בנתב"ג

החברות יפעילו את הדיוטי פרי בטרמינל 1 וטרמינל 3 וישלמו תמלוגים לרש"ת בגובה של כ-176,6 מיליון דולר לשנה, החל מתחילת שנת 2018
הדיוטי פרי של ג'יימס ריצ'רדסון בטרמינל 3 בנמל התעופה בן גוריון. מה שהיה הוא שיהיה. (צילום: Itzik Biran)
הדיוטי פרי של ג'יימס ריצ'רדסון בטרמינל 3 בנמל התעופה בן גוריון. מה שהיה הוא שיהיה. (צילום: Itzik Biran)
Monitour ads

חברת היינמן הגרמנית יחד עם ג'ימס ריצ'רדסון זכו במכרז החדש של רשות שדות התעופה (רש"ת) להפעלת חנות  הדיוטי פרי המרכזית בנמל התעופה בן גוריון (נתב"ג) בטרמינל 1 ובטרמינל 3 וישלמו תמלוגים לרש"ת בגובה של כ-176,6 דולר לשנה.

עם חתימת הסכם השמים הפתוחים והגידול בתנועת הנוסעים הבינלאומית ופתיחתו המלאה של טרמינל 1 לטיסות לואו-קוסט ופתיחת חנויות דיוטי פרי לרבות לנוסעים היוצאים מטרמינל 1 בנמל התעופה בן גוריון.  מטרמינל 3 צפויים לעבור יותר מ-8 מיליון נוסעים בשנה ומטרמינל 1 צפויים לעבור מדי שנה כמיליון וחצי נוסעים.

במסגרת המכרז נגשו שתי חברות בינלאומיות בעלות ניסיון בתחום שירותי מכירת  מוצרי דיוטי פרי בשדות תעופה ורשתות  מקומיות בהן נמכרים במכירה קמעונאית בשמים קוסמטיקה ומוצרי פארם.

דיוטי פרי אמריקה בהצעה משותפת עם חברת פונטה קנה ניגשו למכרז וכאמור חברת היינמן יחד עם ג'יימס ריצ'רדסון שזכו במכרז.

רשות שדות התעופה הורידה במכרז זה את שיעור ההצמדה לשיעור השינוי בתנועת הנוסעים הבינלאומית של התמלוגים לרשות מ-70% הצמדה ל-40% וכן נקבעה מגבלה של שיעור שינוי בתנועה של לא יותר מ-10% בשנה.

עוד במסגרת המכרז, הרחיבה רשות שדות התעופה את מתחמי מסחר הדיוטי-פרי בזרועות העלייה למטוס והכפילה אותם, בכדי לאפשר לנוסעים חוויית קנייה מהנה בעת ההמתנה לטיסה.

החוזה הסתיים – והותחל מחדש

רשת ג'יימס ריצ'רדסון המפעילה את החנויות בנמל התעופה בן גוריון תסיים את חוזה ההתקשרות להפעלת החנויות בנתב"ג עם סיום השנה הנוכחית ב 31.12.17. היינמן עם ג'יימס ריצ'רסון יחתמו על החוזה החדש ויחלו את פעילותם ב 1.1.2018.

בין החברות  שנרשמו למכרז ולקחו חלק בתהליך המכרז לדיוטי-פרי בנמל התעופה בן גוריון  נמנו  גם  החברות הגדולות בעולם  עם מחזורי מכירות  למוצרי דיוטי פרי העולים על 2 מיליארד אירו כל אחת.

החוזה החדש להפעלת חנויות הדיוטי פרי לממכר אלכוהול, טבק, בשמים, קוסמטיקה, שוקולד ופארם הינו ל-10 שנים. במסגרת המכרז תאפשר החברה הזוכה קנייה מקוונת בטרם הנסיעה לחו"ל.

ברש"ת אומרים כי נתב"ג זוכה להימנות בסקרי איכות השירות ושביעות רצון הנוסעים עם נמלי התעופה הטובים בעולם, בין השאר בשל הדיוטי פרי המקנה חוויית קניות ייחודית לנוסעים המבקרים בו ומתחם הפועל במהלך כל שעות היממה.

בעקבות הסכם השמיים הפתוחים, תנועת הנוסעים השנתית בנמל התעופה בן גוריון עולה מעבר לכל תחזית  ושנת 2017  צפויה להסתכם עם מעל 19 מיליון תנועות נוסעים בשנה. לאור הרחבת מגוון ומספר הטיסות המוזלות, החברות והיעדים אשר הובילו להוזלת מחירי הטיסות לצרכן הישראלי והגדלת שעות והיקף הפעילות של הטיסות מטרמינל 1 החל בעונת הנסיעות של 2017 נפתח הדיוטי פרי לנוחות הנוסעים בטרמינל  בנתב"ג.

השנה הוכפל מספר  הנוסעים בטרמינל 1 בהתאם למדיניות ה"שמיים הפתוחים" אותה מוביל שר התחבורה והמודיעין השר ישראל כ"ץ משרד תוך הרחבת השירות לחברות  הלואו-קוסט המבקשות  להגיע לישראל .

בעשור האחרון הוכפלה תנועת הנוסעים הכוללת בנתב"ג, והדיוטי פרי הינו חלק מהותי מהשירות לנוסעים.

מתחמי הדיוטי פרי  נפרשים על שטח של כ-4,000 מ"ר, שטחי המסחר נפרשים על כ-12,000 מ"ר , כולללים  כ- 70% חנויות ו-30% מזון ומשקאות.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה