הטיסה הראשונה של אייר טרנסאט נוחתת מחר בבוקר בישראל

הערב (א'), התקיימה בבית שגרירת קנדה בישראל קבלת פנים לבכירים מענף התעופה והתיירות, לרגל השקת קו הטיסות הישיר והראשון של אייר טרנסאט בין תל אביב למונטריאול
מונטריאול, קנדה: מעתה גם שתי טיסות שבועיות של אייר קנדה (צילום: ויקיפדיה)
מונטריאול, קנדה: מעתה גם שתי טיסות שבועיות של אייר קנדה (צילום: ויקיפדיה)
Monitour ads

חברת התעופה הקנדית אייר טרנסאט מפעילה, החל מיום שני ה-19 בחודש, ובמהלך עונת הקיץ שלוש טיסות שבועיות בקו תל אביב מונטריאול.  הטיסות ייצאו מתל אביב ב-09:25 וינחתו במונטריאול ב-14:10, זמן מקומי, טיסת חזור תמריא ממונטריאול בשעה 14:00 ותנחת בתל אביב בשעה 07:25  בבוקר שלמחרת.

לרגל האירוע, נערכה הערב קבלת פנים בבית השגרירה במרכז תל אביב, בהשתתפות בכירים מענף התעופה והתיירות.

סגן השגרירה, ראלף ג'נסן, אמר כי השנה מלאו לקנדה 150 שנים ומתחילתה היתה מדינה של חדשנות, אנרגיה ופתיחות לעולם. "יש לנו הרבה מהמשותף ולכן היחסים בינינו חזקים. כל יחסים עומדים על אנשים והקשרים ביניהם, גם בעידן הנוכחי של התקשורת, אין תחליף לקשר ישיר בין בני אדם, בין אם לביזנס ובין אם לנופש".

משתתפי האירוע לאייר טרנזאט.
משתתפי האירוע לאייר טרנסאט. מימין, גיא טהלר מטל תעופה, אמיר הלוי מנכ"ל משרד התיירות, ראלף ג'נסן סגן שגרירת קנדה בישראל, גדעון טהלר מנכ"ל טל תעופה וזיו נבו, קונסול ישראל במונטריאול. (צילום: עירית רוזנבלום)

הוא הוסיף שלכן בשגרירות שמחים על החלטת אייר טרנסאט לצרף את ישראל למפת היעדים שלה. "בהיבט אישי", אמר ג'נסן, "הפרטנר שלי ואנכי טסנו באייר טרנסאט ובגלל שהיא ידידותית גם לחיות, נטוס אתה עם הכלבים שלנו".

"שהישראלים ישאירו גם קצת מקום לקנדים במטוסים"

מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי, התנצל על היעדרו של שר התיירות יריב לוין, שנשאר בירושלים, ואמר כי זהו יום חשוב למשרד התיירות. "המומנטום אצלנו עולה, והשנה תהיה שנת שיא בתיירות. המדיניות שלנו לעבוד עם חברות תעופה נושאת פרי ובכל חודש חלה עלייה של 40% בתיירות לישראל. אבל הישראלים מחפשים לטוס וצריך להשאיר גם כמה מקומות על המטוס לקנדים, כי זו המדיניות של משרד התיירות – התיירות הנכנסת", התלוצץ הלוי.

הוא הביע תקווה שיחד עם הטיסות של אייר טרנסאט, יגיע מספר התיירים מקנדה ל-100 אלף בשנה.

קונסול ישראל במונטריאול זיו נבו-קורמן אמר שחשוב למלא את המטוסים לשני הכיוונים וכי משרד התיירות השקיע 2 מיליון דולר בתיירות ממונטריאול וכי יש באז גדול בעניין ישראל בין תושבי העיר. "זה קופץ להם במחשבים", אמר, "מונטריאול היא עיר יפה ויהודית ותשמח לראות הרבה ישראלים".

העוגה שהוכנה לרגל כניסתה של אייר טרנזאט לישראל.
העוגה שהוכנה לרגל כניסתה של אייר טרנסאט לישראל. (צילום: עירית רוזנבלום)

ג'יל רינגוואלד, סמנכ"ל המסחר של חברת אייר טרנסאט' שהגיע במיוחד לאירוע לישראל, אמר שהם אינם חברה לאומית אלא חברה פרטית ונדרשה השקעה גדולה לייסוד הקו לישראל. עם זאת, לדבריו, אייר טרנסאט היא החברה הגדולה בצפון אמריקה ולה 30 מטוסים, מלונות בקנדה, מקסיקו, קובה וברפובליקה הדומיניקנית, סוכנות נסיעות וסוכנות לתיירות נכנסת.

הוא גילה שהחברה רכשה במיוחד מטוס בשביל הטיסות לישראל, שכן משך הטיסה הוא 11 שעות והחברה נזקקה למטוס שיטוס ללא עצירה. "אני בטוח שנצליח כאן. גם אייר קנדה הודיעו אחרינו שהם מתחילים לטוס למונטריאול, כך שכנראה עשינו משהו נכון", עקץ את המתחרים.

המטוס המדובר הוא מטוס אירבוס מדגם A330-300 חדיש שבו  346 מושבים, מהם 12 במחלקת "קלאב" ו-334 מושבים במחלקת תיירים.

אייר טרנסאט, המיוצגת בישראל על ידי טל תעופה, מפעילה כיום טיסות ל-60 יעדים, בהם 28 יעדים טרנסאטלנטיים. בסיס החברה הוא במונטריאול והיא מבצעת ממנו טיסות לצרפת, אנגליה, איטליה, יוון, ספרד, פורטוגל, אירלנד וקרואטיה וכאמור החל מהחודש גם לתל אביב.

בין הנוכחים באירוע היו מנכ"ל יאט"א בישראל, קובי זוסמן, יו"ר לשכת המסחר ישראל-קנדה, עו"ד יהודה רווה, יוני וקסמן מבעלי אופיר טורס, מנכ"לית התאחדות משרדי הנסיעות חני סובול, מנכ"לית אופקים, עידית פדן ורבים אחרים.

מנכ"ל טל תעופה, גדעון טהלר, בירך את אייר טרנסאט על תחילת הטיסות והערב הסתיים עם עוגת קרם גדולה שעליה הכיתוב "ברוכה הבאה אייר טרנסאט". אכן, ברוכים הבאים.

כתבה קודמת על יחסי קנדה-ישראל:

החיבור הלא מובן מאליו: ישראל וקנדה מחממות יחסים

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה