הוריקן אירמה משנה את מסלול אונייתה של רויאל קריביאן

ההוריקן החדש, המתגבש עוד בטרם נדמו הדי ההוריקן הארווי ביוסטון, כבר החל לגרום לשינויי מסלולים של חברות הקרוזים באחד מיעדיהן החשובים ביותר: האיים הקאריביים
האוניה אליור אוף דה סיז של רויאל קריביאן. משנה מסלול כדי לא לסכן את נוסעיה. (צילום: Daniel Christensen )
האוניה אליור אוף דה סיז של רויאל קריביאן. משנה מסלול כדי לא לסכן את נוסעיה. (צילום: Daniel Christensen )
Monitour ads

הוריקן חדש אוסף כוחות בעקביו של הוריקן הארווי, שהותיר עשרות הרוגים ואלפי חסרי בית ביוסטון. הפעם זהו הוריקן אירמה (Irma) – סופה שצפויה להגיע לחופים של האיים הקאריביים המזרחיים בשבוע המתחיל ביום ראשון ה-3 בספטמבר וחוזים לה עוצמה של 3 ואף 4 ומהירות של 140 מייל לשעה לקראת אמצע השבוע.

לפי ארגון חברות הקרוזים CLIA, האיים הקאריביים מהווים את היעד הראשון במעלה של תעשיית הקרוזים העולמית (36%) ואחריהם הים התיכון (18.3%) ואירופה (11.1%). גם ישראלים נוהגים להפליג לקאריביים, חלקם בהמשך לבילוי ביעדים שונים בארצות הברית.

הדיווח על המסלול האפשרי של הוריקן אירמה באתר החדשות CBS NEWS
הדיווח על המסלול האפשרי של הוריקן אירמה באתר החדשות CBS NEWS

מסלול האוניות האחרות בינתיים ללא שינוי

חברת הקרוזים רויאל קאריביאן הוציאה בסוף השבוע עדכון לגבי הקרוז הקרב של ספינת הקרוזים הענקית שלה ALLURE OF THE SEAS, המתייחס להפלגה ביום ראשון, ה-3 לספטמבר, באומרה שמסלול ההפלגה ישונה עקב האיום המתקרב של ההוריקן. לפיכך האוניה תפליג לכיוון האיים הקאריביים המערביים ולא המזרחיים.

"לפי המיקום של הסופה ולמען הנוחות והבטיחות של כולם, יש צורך לשנות את לו"ז ההפלגה מהאיים המזרחיים אל האיים המערביים", מודיעה החברה ללקוחותיה בדף הפייסבוק שלה, "אנחנו יודעים שהשינוי עלול לגרום לאכזבה ואנחנו מצרים על כך בכנות. מי שהזמינו מראש סיורי חוף, יקבלו החזר".

החברה הוסיפה שלפי שעה אין שינויים בלו"ז של אוניותיה האחרות.

לפי החזאים, הסופה אף עלולה להגיע למיאמי. עם זאת, פתיחת הקו החדש של חברת אל על למיאמי, המאפשר לה להרכיב חבילות הכוללות טיסות והפלגות ממנה – מתוכננת רק לחודש נובמבר, כך שהיא לא אמורה להיות מושפעת מסופה זו.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה