הוועידה שבה ידונו בכל מה שקשה ליעדי תיירות לדבר עליו

ועידת תל אביב-יפו ה-8 לחדשנות בערים שעורכת עיריית תל אביב-יפו כחלק מפסטיבל החדשנות DLD תל אביב, כוללת גם מושב על תיירות חכמה ועל כל מה שלא עובד ולא מצליח
ברצלונה היתה השנה בעין הסערה גם בתור עיר שהתיירות מאיימת עליה וגם עיר שמתמודדת עם פיגוע. (צילום: עירית רוזנבלום)
ברצלונה היתה השנה בעין הסערה גם בתור עיר שהתיירות מאיימת עליה וגם עיר שמתמודדת עם פיגוע. (צילום: עירית רוזנבלום)
Monitour ads

ועידת תל אביב-יפו ה-8 לחדשנות בערים שעורכת עיריית תל אביב-יפו, שהיא הוועידה הבין-לאומית המובילה בתחום החדשנות העירונית – תתקיים השנה ב-5 בספטמבר במוזיאון ת"א לאמנות, כחלק מפסטיבל החדשנות -DLD תל אביב.

בוועידה ישתתפו כ-120 דוברים שייקחו חלק בתשעה מסלולי תוכן וביניהם: ערי סטארט-אפ בעולם, תיירות אורבנית, אזרחות פעילה ודמוקרטיה בערים, חוסן בערי חוף, מדיניות מזון עירונית, כלכלה מעגלית בערים, ערים יצירתיות ועוד.

לצד דיונים על בנייתן של ערים חכמות, פתרונות טכנולוגיים חכמים להתמודדות עם בעיות עירוניות, הנגשת שירותים לתושבי הערים ויצירת ערי סטארט-אפ לעידוד צמיחה כלכלית מקומית, ידונו המשתתפים גם באתגרים שבעבר נחשבו אתגרים "לאומיים" והיום התגלגלו לפתחן של הערים כמו התמודדת עם הגירה, גלי טרור, התמודדות עם אתגרי חוסן וכלכלה עירונית ועוד.

בין הדוברים המרכזיים: יורגוס פפנדראו, לשעבר ראש ממשלת יוון בתקופת המשבר הכלכלי ביוון; הנרייטה רקר, ראשת עיריית קלן שנדקרה בעת מסע הבחירות שלה בידי תושב שהתנגד לכניסת מהגרים לגרמניה; חנה בטה גרונקיוויץ-וולץ, ראשת עיריית ורשה ובעבר נגידת הבנק הלאומי הפולני; פראנס ואן-דר אבארט, מנכ"ל סוכנות השיווק והתיירות של אמסטרדם; בורקהארד קיקר, מנכ"ל חברת VisitBerlin – סוכנות השיווק של ברלין; ג'ורדי וויליאם, מנכ"ל חברת התיירות בברצלונה; פאולינה וורון, סגנית ראשת עיריית פריז האחראית על כלכלה שיתופית; פרופסור ברוס כץ, חוקר ערים בכיר ממכון ברוקינגס, ז'אומה קולבוני, סגן ראש עיריית ברצלונה והאחראי על פיתוח התיירות והכלכלה העירונית; אובה בקר, סגן ראש עיריית פרנקפורט; קטרינה פגבנק, סגנית ראש עיריית המבורג; פרופסור לורנזו קנטוני, נשיא הפדרציה העולמית לתיירות (IFITT) וראש קתדרת ICT לשימור אתרי מורשת באונסק"ו.

ברלין, שמתמודדת עם גלי הגירה וקליטה של פליטים, גם באמצעות הסבת מלונות לאכסניות למהגרים. (צילום: עירית רוזנבלום)
ברלין, שמתמודדת עם גלי הגירה וקליטה של פליטים, גם באמצעות הסבת מלונות לאכסניות למהגרים. (צילום: עירית רוזנבלום)

בכירי התיירות האירופית יגיעו לדבר על זה

ד"ר איציק מזרחי, מנהל התיירות במנהלת עיר עולם ותיירות בעיריית תל אביב
ד"ר איציק מזרחי, מנהל התיירות במנהלת עיר עולם ותיירות בעיריית תל אביב

אחד המושבים שדיון בתיירות, כותרתו "מסלול תיירות חכמה (Smart Tourism). לדברי ד"ר איציק מזרחי, מנהל התיירות במינהלת עיר עולם ותיירות של העיריה, "השנה נדון בכל מה שקשה ליעדי תיירות לדבר עליו בדרך כלל – כל מה שלא עובד ולא מצליח. אירופה עברה שנה של טלטלה בתיירות, והשנה הבאה תהיה מאתגרת לא פחות. בכירי התיירות האירופית יגיעו לת"א לדבר בדיוק על זה. אין ספק שיהיה מרתק".

בין הנושאים במושב: "כשהתיירים שינו את הערים שלנו" – פראנס ואן-דר אבארט, מנכ"ל סוכנות השיווק של אמסטרדם; בורקהארד קיקר, מנכ"ל חברת visitBerlin; ג'ורדי וויליאם, מנכ"ל חברת התיירות בברצלונה, נשיא ה-CTECNO (ארגון הטכנולוגיה הקטלאני) ונשיא מכון המחקר הטכנולוגי הספרדי LEITAT יספרו על מה שעובר על הערים שלהם, בין היתר בעקבות הפיגועים וההגירה המאסיבית אליהן; רוברט גוברס, ידבר על מיתוג יעדים שלדעתו הוא Nonsense;  "הנתונים יכולים לחסוך – גילוי מחדש של התיירות" – פרופ' יניב פוריה, אוניברסיטת בן-גוריון, תמיר דיין, מנכ"ל מרכז הירידים והכנסים של עיריית ת"א-יפו, פרופסור לורנזו קנטוני, נשיא הפדרציה העולמית לתיירות (IFITT) וראש קתדרת ICT לשימור אתרי מורשת באונסק"ו וכריס פייר, נשיא חברת Resonance ירחיבו בנושא; המגוון האנושי בעיר: ג'והנה לנדאו, מארגון Vibe Israel לחיזוק המותג הישראלי בעולם, מראיינת את האנשים של רומא, דובלין, תל אביב, אמסטרדם, בואנוס איירס ואילו רום הנדלר מייסד ומנהל משותף של חברת Innovel בתל אביב ידבר על "מסע טכנולוגי תוצרת תל אביב".

ועידת ת"א לחדשנות תתקיים ב-05.09.2017 בין השעות 09:00-16:00 במוזיאון ת"א לאמנות. לאתר הועידה: www.telavivcitiessummit.com. ההרשמה נסגרת ביום חמישי.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה