הג'ירו ד'איטליה: ימשוך אלפי תיירים וייראה על ידי מאות מיליוני צופים

176 מרוכבי האופניים הטובים בעולם, ישתתפו באירוע הספורט מהגדולים ביותר שנראו כאן, הם ירכבו בירושלים, עכו, חיפה, קיסריה, תל אביב, באר שבע, מצפה רמון  ואילת
Monitour ads

לראשונה בהיסטוריה ואחרי 100 שנה הג'ירו ד'איטליה – מרוץ האופניים השני בגודלו בעולם אחרי הטור דה פראנס, יוצא מגבולות אירופה ונוחת בישראל עם 176 מהרוכבים הטובים בעולם, שיגיעו ארצה וייקחו חלק באירוע הספורט מהגדולים ביותר שנראו כאן.

מירוץ הג'ירו צפוי למשוך לישראל אלפי תיירים ולספק תשואה כלכלית הנעמדת בעשרות מיליוני שקלים וכן מאות מיליוני צופים שיחזו באירוע בשידורים חיים בכל רחבי העולם. היות ומדובר באחד מאירועי הספורט הבינלאומיים היוקרתיים ביותר, גם השנה התמודדו על אירוח המקטע הראשון בתחרות מדינות רבות וביניהן יפן, פולין, דנמרק, בלגיה ועוד.

נקודת הזינוק ב-4 במאי תהיה בירושלים ונקודת הסיום ב-27 במאי תהיה השנה במיקום הסמלי של הוותיקן ברומא, בשונה מכל השנים, בהן מסתיים המרוץ במילאנו. המרוץ השנה אף יחלוק כבוד לחסיד אומות עולם, הרוכב האיטלקי האגדי ג'ינו ברטלי (Gino Bartali), שסייע להצלתם של מאות מיהודי איטליה בתקופת השואה.

המרוצים יעברו בשלושה ימים בירושלים, עכו, חיפה, קיסריה, תל אביב, באר שבע – מצפה רמון  ואילת. אירוע ההזנקה ושלושת ימי הרכיבה בישראל יועברו כאמור בשידורים חיים על ידי גופי שידור וערוצים מכל העולם ויצולמו מהאוויר ומהקרקע, יזכו לחשיפה תקשורתית עצומה ולצפייה של מאות מיליונים בכל רחבי העולם.

גם מסיבת העיתונאים היום הועברה בשידור חי בערוץ הטלוויזיה יורוספורט ליותר מ-54 מדינות ושודרה ב-20 שפות.

האורחים הרוכבים על רקע מגדל דוד. "במיליוני בתים בעולם יצפו ברוכבים הטובים בעולם רוכבים לאורך חומות העיר העתיקה ובאתריה הייחודיים. וההיסטוריים של ירושלים. (צילום: velomages)
האורחים הרוכבים על רקע מגדל דוד. "במיליוני בתים בעולם יצפו ברוכבים הטובים בעולם רוכבים לאורך חומות העיר העתיקה ובאתריה הייחודיים. וההיסטוריים של ירושלים". (צילום: velomages)

יעזור למיצוב ישראל כיעד לאירועים בסדר גודל כזה

הרוכבים, התיירים שיגיעו ארצה למרוץ ומיליוני הצופים בעולם, ייחשפו לא רק למרוץ, אלא גם לנופיה, אתריה, מורשתה ותרבותה העשירה של מדינת ישראל והדבר יהווה הזדמנות פז לשיפור תדמיתה של ישראל, לעידוד תיירות החוץ והפנים, ולמיצובה כמדינת ספורט וכיעד שיכול לארח אירועים בינלאומיים בסדר גודל כזה.

הפרויקט הנרחב דורש היערכות לוגיסטית חסרת תקדים שתכלול את מסלולי המרוץ כמעט לכל אורך הארץ, במות ומתחמים מיוחדים והגעתם של עשרות אלפי מבקרים, צוותי תקשורת וגורמי מקצוע. לצורך כך נרתמו מספר משרדי ממשלה, רשויות וגופים ובהם: משרד התרבות והספורט בראשות השרה מירי רגב, המשרד לביטחון פנים בראשות השר גלעד ארדן, משרד התיירות בראשות השר יריב לוין, המשרד לענייני ירושלים ומורשת והעומד בראשו זאב אלקין, עיריית ירושלים והעומד בראשה ניר ברקת, עיריית תל אביב-יפו והעומד בראשה רון חולדאי, קרן ירושלים, הקרן הקיימת לישראל והרוח החיה מאחורי המבצע חסר התקדים להבאת המרוץ לישראל והוגה הרעיון – הפילנתרופ היהודי-קנדי סילבן אדמס.

משיקים את המרוץ בנימה ספורטיבית - משתתפי מסיבת העיתונאים בירושלים. (צילום: גלעד עדין)
משיקים את המרוץ בנימה ספורטיבית – משתתפי מסיבת העיתונאים בירושלים. (צילום: גלעד עדין)

שלושת ימי הרכיבה בישראל ייספרו לרוכבים בתוצאה הכללית הסופית ויחד עם 18 ימי הרכיבה הנוספים באיטליה – הם צפויים לרכב כ-3,500 ק"מ. כמנצח יוכרז מי שהזמן המצטבר שלו בדירוג הכללי הוא הנמוך ביותר, והוא זה שלובש את החולצה הוורודה המפורסמת. פרסים נוספים מחולקים כבר במהלך המרוץ בקטגוריות נוספות למנצח במקטע היומי, לרוכב שהצטיין בקטעים ההרריים וכדומה.

אלברטו קונטדור, אחד מרוכבי האופניים הגדולים בכל הזמנים, אמר: "הג'ירו הוא מרוץ מדהים ואני זוכר שתמיד יש לי חיוך על הפנים ושאני נהנה במיוחד מהמעריצים. להתחיל בישראל יהיה דבר נפלא. כבר הייתי כאן וראיתי את ישראל ואת ירושלים ומאוד נהנתי. זו הדמנות נהדרת לאזרחי ישראל לצפות במרוץ המלהיב הזה ולצפות בזה במו עיני. זה הרבה יותר מיוחד מאשר לראות את זה בטלוויזיה".

סילבן אדמס, הרוח היה מאחורי הבאת המרוץ לישראל ונשיא הכבוד של ה-"Big Start" ג'ירו ד'איטליה: "ה-Big Start ה-101 ההיסטורי של ג'ירו ד'איטליה הוא הזדמנות נפלאה להציג למאות מיליוני הצופים בעולם את ארצנו על נופיה היפים, ההיסטוריה המפוארת שלה, התרבות העשירה ויותר מכל האנשים, בדמוקרטיה הפלורליסטית, המגוונת והתוססת הקיימת בישראל. אני מזמין את כולכם להצטרף בין ה-3-6 במאי לחגיגה שלא נראתה כמותה עדיין בישראל!"

מסר של שלום מירושלים

ראש העיר ירושלים ניר ברקת הוסיף שהם גאים לארח בירושלים את אחד מאירועי הספורט הגדולים והחשובים בעולם והגדול ביותר בישראל שיוזנק מהעיר העתיקה בירושלים. "במיליוני בתים בעולם יצפו ברוכבים הטובים בעולם רוכבים לאורך חומות העיר העתיקה ובאתריה הייחודיים וההיסטוריים של ירושלים, ויעבירו מבירת ישראל מסר של ירושלים מאוחדת, משגשגת ופתוחה בפני כולם".

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, ברכיבה משותפת עם רוכב האופניים האגדי, אלברטו קונדאטור למרגלות חומות העיר העתיקה ומגדל דוד (צילום: אורן בן חקון)
ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, ברכיבה משותפת עם רוכב האופניים האגדי, אלברטו קונדאטור למרגלות חומות העיר העתיקה ומגדל דוד (צילום: אורן בן חקון)

שרת התרבות והספורט, מירי רגב ציינה שזו זכות גדולה להיות מדינה מארחת לאירוע ספורטיבי כה חשוב וגדול. לדבריה, האירוע הזה הוא תוצאה נוספת של המדיניות אותה היא מובילה בשיתוף משרד האוצר, לעודד אירוח של תחרויות ספורט בינלאומיות בישראל. "לפני מספר ימים אירחנו בתל אביב לראשונה את אחד מהבתים האטרקטיביים ביותר בטורניר היורובאסקט ובשנה הבאה אנו צפויים לארח – גם כן לראשונה – את אליפות אירופה בג'ודו. התחרויות הללו הן הזדמנות פז להכיר לעולם את יופייה וייחודיותה של ישראל. אני קוראת לכם, כל אוהבי המרוץ, להגיע לישראל. המסע הספורטיבי שלכם בשבילי ארץ הקודש, יהפוך למסע בזמן בין תקופות מרתקות שידעה הארץ הזו כבר אלפי שנים. אני בטוחה שזו תהיה חוויה מרגשת ומרתקת עבור כולם".

שר התיירות, יריב לוין הזכיר שאנו מציינים השנה שנת שיא בתיירות לישראל, וכחלק מהמהפכה השיווקית של ישראל כיעד המתאים לקהל הרחב, לפנאי, לנופש, לחופשה ולטיול, "אנו מביאים לכאן את הג'ירו ד'איטליה, המרוץ המרהיב שיחשוף את הנופים המדהימים של ישראל, את אתרי התיירות ואת מזג האוויר המושלם שלנו למאות מיליונים של צופים בקרוב ל-200 מדינות ברחבי העולם. אני שמח לחשוף כאן בפניכם את הקמפיין השיווקי שלנו במשרד התיירות שילווה את הג'ירו בישראל. מטרת הקמפיין למנף ברחבי העולם את ישראל כיעד תיירותי אטרקטיבי. צילומי הנוף המרהיבים של ישראל יתנו תנופה נוספת לקמפיינים שלנו בעולם ואני משוכנע כי יביאו לגידול נוסף בתיירות לישראל", סיכם השר לוין.

בווידאו: קמפיין השיווק של משרד התיירות שילווה את הג'ירו בישראל

Monitour ads

תגובה אחת

השאר תגובה