האם דיסני וורלד ייסגר מחשש לפגיעה מהוריקן אירמה?

פארק השעשועים הגדול נסגר בשל הוריקנים רק ארבע פעמים בשנות פעילותו. לדברי הנציג בישראל, דיסני וורלד מוסרים כי המקום פועל בתנאים הרגילים
מג'יק קינגדום בדיסני וורלד. זה הפארק הפופולארי ביותר בעולם עם כ-19 מיליון מבקרים בשנה, (צילום: Thiago Ribeiro)
מג'יק קינגדום בדיסני וורלד. זה הפארק הפופולארי ביותר בעולם עם כ-19 מיליון מבקרים בשנה. (צילום: Thiago Ribeiro)
Monitour ads

התקדמותו של הוריקן אירמה ממשיכה לאיים והרשויות בארה"ב הזהירו כי כשיגיע לפלורידה, הידועה בפארקי השעשועים שלה ובהן דיסני וורלד, היא עלולה "להיות קטסטרופלית". ואילו מושל פלורידה הגדיר אותה "סופה מסכנת חיים ביותר".

יורם הירשלר מחברת יורומט, מייצג את דיסני וורלד בישראל ולדבריו, מבדיקה שעשה הבוקר (ה') הכל עובד תקין ואין אזהרת פינוי לדיסני אורלנדו, הנמצא כ-100 ק"מ מחוף הים ובמרכז פלורידה, שם ההוריקן מאבד מכוחו.

במייל להירשלר מאמש (ד') נאמר כי מתחם השעשועים באורלנדו פועל בתנאים רגילים. "אנחנו ממשיכים לנטר את התקדמות ההוריקן ונוקטים בצעדים הנחוצים כדי להבטיח את שלומם של האורחים וחברי הצוות".

האתר ימשיך לעדכן במשך סוף השבוע.

נפתח בשנות ה-70'

המתחם של דיסני נפתח בתחילת שנות ה-70 כחלק מהגשמת חזונו של מייסד החברה, וולט דיסני. מאז הקמתו, הפכה העיר אורלנדו למרכז שעשועים וחופשות ענק. לפארקי השעשועים באורלנדו ובהם גם יוניברסל סטודיוס וסי וורלד, יש הוראות לשעת חירום הכוללות מדיניות ביטולים לאורחים ופיצוי במקרה של מזג אוויר חריג. יוניברסל וסי וורלד פועלים לפי פרוטוקול "שקט נפשי" במקרה של הוריקן, שלפיו אורחים יכולים לבטל או לשנות את תאריך הביקור ללא תשלום קנס.

דיסני וורלד מציע הרשמה מחודשת או ביטול ההזמנה ללא קנס אם המרכז הלאומי להוריקנים מוציא אזהרה לאורלנדו. בקרוב ל-50 השנים שבהם פעיל פארק השעשועים, הוא נסגר בעבר ארבע פעמים בלבד בשל סופת הוריקן.

המתחם כולל ארבעה פארקים עיקריים: Magic Kingdom – עם הדמויות המוכרות של וולד דיסני, Epcot – הפארק הטכנולוגי בסגנון עתידני,  Disney Hollywood Studios  – המתמקד בהפקת סרטים והפארק Animal Kingdom  – המוקדש לעולם בעלי החיים ושימורם.

בנוסף, יש במתחם דיסני וורלד שני פארקי מים, שני מגרשי מיני-גולף, מתחם ענק של משחקי וידאו ושלל מתקני ספורט ונופש כמו גם מלונות מפוארים.

כמו כן, רבים מהמבקרים משלבים בטיול ביקור גם בפארקים של יוניברסל, ב-Sea World וכן ביקור במרכז החלל קנדי של סוכנות החלל האמריקאית נאס״א, במרחק כשעה נסיעה מאתר הדיסנילנד בפלורידה, מכאן שיגרו את כל המשימות המאוישות לחלל ואת הטיסות המפורסמות לירח.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה