האולורו ישוב להיות סלע מבודד וקדוש  

הסלע מתנשא לגובה 348 מטר ונחשב למוקד משיכה לתיירים. כ-300 אלף מטיילים מגיעים אליו בכל שנה למרות מיקומו המבודד. המקום רשום כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו
שלטי אזהרה במרכז המבקרים. מצד אחד מזהירים, מצד שני רוצים להתפרנס. (צילום: מוטי ורסס)
שלטי אזהרה במרכז המבקרים מזהירים מפני טיפוס על הסלע באולורו. (צילום: מוטי ורסס)
Monitour ads

"איירס רוק", סלע הענק באוסטרליה שקרוי בפי הילידים האבוריג'ינים Uluru, ייסגר החל מ-2019 לטיפוס. כך פרסמה סוכנות רויטרס. הנהלת האתר המפורסם, שנחשב לאחד מסמליה הלאומיים של אוסטרליה, הודיעה כי ההחלטה נפלה בעקבות מחאה בת עשרות שנים של האבוריג'ינים, שמחשיבים את המקום כקדוש ונאבקים מאז 1985 למנוע את הטיפוס עליו.

בני האנאנגו, האבוריג'ינים המקומיים, נחשבים לבעלים המסורתיים של האתר. ועדה שהורכבה משמונה בני אנאנגו וארבעה נציגים מטעם הממשלה, הצביעה פה אחד בעד האיסור לטפס על הסלע.

האיסור על הטיפוס ייכנס לתוקף ב-26 באוקטובר 2019. ב-77% מימות השנה המקום סגור למטפסים בשל תנאי מזג אוויר או בנסיבות תרבותיות. מאז שנות ה-'50 של המאה הקודמת, אז החלו לנהל רישום, ידוע על 36 בני אדם שנהרגו במהלך הטיפוס על הסלע הענק.

הסלע מתנשא לגובה 348 מטר ונחשב למוקד משיכה לתיירים, כאשר כ-300 אלף מטיילים מגיעים אליו בכל שנה, למרות מיקומו המבודד. האולורו רשום כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

ההרפתקה של מי שהספיק לטפס על האולורו:

משימה לשנה החדשה: לטפס אל פסגת האולורו

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה