דרושים: בעלי נכסים להתקשרות עם רשתות מלונות בינלאומיות

משרד התיירות פרסם "קול קורא" לבעלי זכויות בנכסים אשר מעוניינים להתקשר עם רשתות מלונות בינלאומיות לצורך הקמה וניהול בתי מלון, לאור הגידול במספר התיירים
הלובי בוולדורף אסטוריה ירושלים. (צילום: יח
הלובי במלון וולדורף אסטוריה ירושלים מרשת הילטון. עוד זכייה לאוסף. (צילום: יח"צ)
Monitour ads

עד ה-30 באוגוסט אמורים לפנות אל משרד התיירות מי שהם בעלי זכויות בנכסי נדל"ן ומעוניינים להופכם למלונות והוסטלים בניהול רשתות מלונות בינלאומיות. זאת, לאור הגידול שכבר נרשם בתיירות והצפי להמשך התנופה.

ה"קול קורא" פורסם על ידי אגף כלכלה, השקעות ותקציב במשרד התיירות כבר ב-14 ביוני. לפיו, משרד התיירות בוחן דרכים לעידוד רשתות בינלאומיות להיכנס לענף, והמעוניינות באחת מהאפשרויות הללו: ניהול בתי מלון והוסטלים הפועלים בישראל, בחינת אפשרויות להסבת מבנים קיימים לבתי מלון והוסטלים, או שיתוף פעולה עם יזמים ישראלים שמיזמים שלהם לבניית מלון או הוסטל נמצאים בשלבי הקמה.

האזורים המועדפים על הרשתות הבינלאומיות הם ירושלים, תל אביב, אילת, רעננה, טבריה, גבעתיים, בת ים, חולון, ראשון לציון, רמת גן, פתח תקווה, הרצליה, באר שבע וחיפה.

מלון הבוטיק אינדיגו במתחם הבורסה ברמת גן, מרשת המלונות אינטרקונטיננטל. רמת גן אטרקטיבית בזכות הקירבה לתל אביב. (צילום: איתי סיקולסקי)
מלון הבוטיק אינדיגו במתחם הבורסה ברמת גן, מרשת המלונות אינטרקונטיננטל. רמת גן אטרקטיבית בזכות הקירבה לתל אביב. (צילום: איתי סיקולסקי)

עם הרשתות הבינלאומיות הפועלות כיום בישראל נמנות רשת הילטון עם מלון בתל אביב ומלון וולדורף אסטוריה בירושלים, מלון שרתון אחד בתל אביב, מלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב ומלון אינדיגו של אותה הרשת ברמת גן, מלונות רמדה החדשים בחדרה, בנתניה ובנצרת ורשת מלונות אקור על מותגיה השונים. בהקמה נמצא מלון W של סטארווד.

דרושים מלונות ברמה של 3 כוכבים

מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי, ניסה עוד בחודש מארס החולף לגייס משקיעים בינלאומיים במסגרת פורום בינלאומי להשקעות שהתקיים בברלין במקביל ליריד התיירות  ITB  והבטיח להם הטבות כלכליות אם יבנו מלונות זולים. לדעת הלוי, הצורך במלונות לואו-קוסט נובע בעיקר בשל שינוי התמהיל של התיירות הנכנסת לישראל, שבו נרשם גידול משמעותי בתיירים המגיעים עם טיסות מוזלות ומחפשים מלונות ברמה של 3 כוכבים וכן בשל גידול צפוי בתיירות ממזרח אסיה, ובעיקר מסין והודו.

במשרד העריכו אז כי חסרים בישראל לפחות 9,500 חדרי מלון כדי לעמוד ביעדי הצמיחה בתיירות  וכי  לאור הגידול החזוי במספר התיירים שיגיעו לישראל בשנים הקרובות, ישראל היא יעד אטרקטיבי להשקעות בבתי מלון.

אברהם הוסטל בדרום תל אביב, מיזם מצליח הפונה אל תיירים צעירים (צילום: נעמה לוי)
אברהם הוסטל בדרום תל אביב, מיזם מצליח הפונה אל תיירים צעירים (צילום: נעמה לוי)

משרד התיירות מציע למשקיעים הזרים מענק של 20% משווי הההשקעה בבית מלון, בין אם מדובר בבניית מלון אחד, הרחבת מלון קיים או הסבה של מבנה לבית מלון. בנוסף, מציע המשרד למשקיעים עוד 13% מענק עבור הקמת מלונות לואו-קוסט שיינתן בשתי פעימות. הפעימה הראשונה תהיה תוספת למענק של 20% והפעימה השניה, של 5% תינתן בהמשך. זאת לאחר 3 שנים ולאחר שהמלון יוכיח כי לפחות 25% מההכנסותיו בתקופה של 18 חודשים התקבלו מתיירים.

במסגרת זו נפגשו המנכ"ל וגורמים נוספים בברלין עם מנהלי רשתות מלון בינלאומיות המתמחות במלונות 3 כוכבים על מנת לשכנע אותם לבוא ולהשקיע בישראל.

ובהקשר של ה"קול קורא" – בעלי זכויות בנכסים שניתנים להסבה למלונאות ויזמים המקימים מלונות או הוסטלים, המעוניינים בשיתופי פעולה כאמור, מוזמנים לפנות למר לורין מוז'רי, אגף השקעות במשרד התיירות lorinm@tourism.gov.il .

על המעוניינים לצרף פרטים לגבי הנכס הרלוונטי, הכוללים את מיקומו ואת גודלו וכן כל מידע נוסף שהיזמים מעוניינים בהעברתו לאנשי הקשר הרלוונטיים ברשתות בתי מלון בינלאומיות או בהוסטלים, בהתאמה.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה