גם טנזניה רוצה את הישראלים

משלחת רמת דרג מטנזניה, בראשות מנכ"ל משרד התיירות שלה תגיע בתחילת השבוע הבא לישראל במטרה להגביר את שיתוף הפעולה ולעודד את תנועת התיירות לטנזניה האקזוטית
רקדנים מסאיים
רקדנים מסאיים. המסאים הצליחו לשמור במידה רבה על אורח חייהם המסורתי, גם הודות להיתר לחיות בשמורת סרנגטי. (צילום יח"צ)
Monitour ads

משלחת רמת דרג מטנזניה בראשות מנכ"ל משרד התיירות של טנזניה, ד"ר אלוייס נזוקי, תגיע בתחילת הבא לישראל במטרה להגביר את שיתוף הפעולה עם ענף התיירות בישראל ולעודד את תנועת התיירות אליה.

מאחורי היוזמה להגעת המשלחת מטנזניה עומד קונסול הכבוד של טנזניה בישראל, קסביאן נוריאל צ'יריצ', במטרה להגביר את התיירות מישראל לטנזניה ואת התיירות מטנזניה לישראל שהולכת וגוברת ומורכבת ברובה מצליינים.

טנזניה, השוכנת במזרח אפריקה, היא גן עדן לאוהבי טבע, עם 12 פארקים לאומיים, 13 שמורות טבע, ו-38 אזורים מוגנים. יש בה מגוון נופי עצום, הכולל הרי געש ופסגות מושלגות, נופי סוואנה, אגמים, ביצות, יערות גשם ועוד. בשטחה של טנזניה (945,087 קמ"ר) נמצאים כמה מהאגמים הגדולים בעולם, בהם אגם ויקטוריה, אגם טנגניקה ואגם ניאסה (מלאווי). לא לחינם הפכה טנזניה לאחד היעדים המרכזיים ביותר לישראלים המטיילים באפריקה. טנזניה נחשבת למקום הטוב ביותר בעולם לעשות בו ספארי. יש בה תרבות מיוחדת, אוצרות טבע עשירים, שמורות טבע יפות ומרתקות ואת האי זנזיבר.

יותר מ 4 מיליון חיות בר מ-430 מינים שונים נמצאים בטנזניה, הריכוז הגבוה ביותר בעולם של בעלי חיים לקילומטר רבוע. מדובר על 430 זנים שונים של בעלי חיים שמתפרסים על פני עשרות אלפי קילומטרים רבועים של טבע מרהיב ושמורות נפלאות. טנזניה היא המדינה היחידה בעולם שרבע משטחה הוגדר כשמורת טבע.

שמורה בטנזניה
יותר מ-4 מיליון חיות בר מ-430 מינים שונים נמצאות בטנזניה, הריכוז הגבוה ביותר בעולם של בעלי חיים לקילומטר רבוע. (צילום יח"צ)

10% מאוכלוסיית האריות בעולם – בטנזניה

בטנזניה17 שמורות לאומיות, בהן שמורת הטבע הגדולה ביותר באפריקה – שמורת סאלו המשתרעת על שטח של 55,000 קמ"ר – פי שניים ממדינת ישראל. 10% מאוכלוסיית האריות בעולם נמצאת בטנזניה וזהו הריכוז הגדול ביותר של אריות בעולם .

הפארקים הלאומיים תופסים 30% משטחה של המדינה. שמורת סרנגטי שבצפון טנזניה היא חלק מסוואנה אפריקאית עצומת ממדים. פירוש השם סרנגטי הוא "המישורים האינסופיים". בשמורה המפורסמת ביותר בעולם – המכילה בשטחה את המגוון הגדול והעשיר ביותר של בעלי חיים שמרוכזים כולם באזור אחד. חיים בה אלפי טורפים ממינים שונים. בתחילת העונה היבשה ניתן לצפות בשמורה בתופעה שמכונה "הנדידה הגדולה" כאשר למעלה משני מיליון בעלי חיים נודדים משמורת הסרנגטי בטנזניה לשמורת המסאי מרה בקניה. זוהי הנדידה היבשתית של בעלי חיים הגדולה בעולם. בשטחי השמורה ניתן לצפות במגוון אדיר של בעלי חיים : אריות, נמרים, צבועים, פילים, גנו, קרנפים, היפופוטמים, זברות, אנטילופות, ג'ירפות, קרנפים, קופים ומגוון גדול של ציפורים .

"אי התבלינים" זנזיבר
גם "אי התבלינים" זנזיבר הוא חלק מטנזניה, שבה תרבות מיוחדת, אוצרות טבע עשירים, ומגוון שמורות טבע. (צילום יח"צ)

בטנזניה חיים 162 שבטים, שלכל אחד מהם תרבות ייחודית. שתי השפות הרשמיות הן סוואהלית ואנגלית. עם זאת, בטנזניה מדברים לא פחות מ-120 שפות. המסאים, החיים בעיקר בצפון טנזניה ובקניה, הם אחד השבטים הקדומים במזרח אפריקה. למרות השינויים שעברו על אפריקה, המסאים הצליחו לשמור במידה רבה על אורח חייהם המסורתי, בין השאר הודות להיתר שקיבלו מממשלת טנזניה לחיות בשמורת סרנגטי. המסאים בולטים בשטח הודות ללבושם המיוחד, סוג של שמלה בצבע אדום. נשות השבט עונדות מחרוזות חרוזים צבעוניות.

בצפונה של טנזניה נמצא הקילימנג'רו, ההר הגבוה ביותר ביבשת אפריקה שמתנשא לגובה של 5,895 מטר. מיקומו, בסמוך לקו המשווה אחראי למגוון הנופי הגדול, כשבמורדותיו יער גשם טרופי ובפסגתו קרחוני עד. מכתש נגורנגורו הוא המכתש הוולקני הגדול בעולם. קוטרו 19 ק"מ ועומקו  600 מטר. בתוך השטח העצום הזה מתגוררים כ-25 אלף בעלי חיים, בהם זברות. גנו, פילים, צבאים ועוד. אגם טנגנייקה (Tanganyika) הוא האגם השני בעומקו בעולם. מדובר באגם מים מתוקים, בו ניתן למצוא דגים נדירים ממגוון סוגים. עומקו המרבי מגיע ל-1,470 מטר.

האי הקסום זנזיבר מכונה "אי התבלינים", וזאת בשל הריכוז הגבוה של צמחי תבלין הגדלים בו. בין השאר, מגדלים בזנזיבר ציפורן, אגוז מוסקט, קינמון ופלפל שחור.  יש בו חופים לבנים וקסומים. זהו המקום היחיד בעולם בו ניתן לראות את אוכלוסיית קופי הקולומבוס האדום. בירת זנזיבר היא זנזיבר סיטי והרובע העתיק שלה נקרא סטון טאון, אזור שהוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. בטנזניה קיימים מעל ל-20 סוגי בננות, ביניהן גם בננות אדומות. הבירה המקומית נקראת קלימנג'רו.

ישראלים המבקשים לבקר בטנזניה נדרשים להצטייד בויזה. יש טיסות ישירות מישראל לטנזניה וזנזיבר (בעיקר בחגים). וזאת במרחק של פחות מ-6 שעות טיסה. ניתן גם להגיע בכל עת בקונקשן באמצעות חניית ביניים באדיס אבבה עם חברת התעופה אתיופיאן איירליינס וכמובן בטיולים מאורגנים רבים.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה