ב-2018: טיסות חדשות של אייג'יאן בין סנטוריני ומיקונוס לנתב"ג

חברת התעופה היוונית תציע טיסות חדשות לישראל כחלק מרשת עניפה של טיסות מיוון. זאת לצד טיסות חדשות של ריינאייר מאיי יוון, שמצטרפות לטיסות החדשות שלה מאילת
טחנות רוח באי היווני מיקונוס, אליו תציע אייג'יאן אייריינס טיסה ישירה. (צילום: Vangelis Thomaidis)
טחנות רוח באי היווני מיקונוס, אליו תציע אייג'יאן אייריינס טיסה ישירה. (צילום: Vangelis Thomaidis)
Monitour ads

בימים אלה הודיעה חברת התעופה היוונית Aegean Airlines על רשת היעדים שלה לשנת 2018. זו כוללת 18 קווים חדשים, עם 11 יעדים מבסיס-האם של החברה באתונה ושבעה קווים משדות התעופה האזוריים של יוון ובהם טיסות מסנטוריני ומיקונוס לתל אביב, ממיקונוס, רודוס והרקליון שבכרתים לביירות שבלבנון, מרודוס לליון שבצרפת ומקורפו למוסקבה.

אייג'יאן איירליינס מציעה טיסות סדירות וטיסות צ'ארטר ליעדים שונים. עם 48 מטוסים, היא חברת התעופה השנייה בגודלה ביוון. בשנת 2005 חתמה על שיתוף פעולה עם ענקית התעופה לופטהנזה הגרמנית וצורפה למועדון הנוסע המתמיד שלה.

החברה היוונית מפעילה בין 7-11 טיסות שבועיות, לפי העונה, בקו תל אביב-אתונה. בנוסף לטיסה הסדירה, מציעה אייג'יאן גם טיסות צ'ארטר ליעדים שונים ביוון ובהם סלוניקי, כרתים, רודוס, קורפו וקוס וכן ללרנקה שבקפריסין. טיסות אלו מתבצעות בעונת הקיץ ובתדירות התלויה בביקוש.

בתנועה המצטברת של אייג'יאן בין ישראל ליוון בחודשים ינואר-ספטמבר 2017 נרשמו כ-400 אלף תנועות המהוות עלייה של 17% ובין ישראל ליוון נרשמו בחודשים ינואר-ספטמבר קרוב למיליון תנועות נוסעים – עלייה של  15% ובחודשי הקיץ היא ניצבה במקום השני ביעדים לחו"ל, אחרי טורקיה. על הקו ליוון התחרו הקיץ, בין השאר, אל על, ישראייר, ארקיע, ניאוס, בלו ברד איירווייס, אסטרה איירליינס, אלינאייר, אייג'יאן וסמול פלאנט, חלקן חברות לואו-קוסט. אליהן היתוספה חברת התעופה הקפריסאית TUS Airways  שפתחה קווים ישירים, סדירים ונוספים משדה התעופה בחיפה לאתונה, לרודוס ולקוס. על הקו לאתונה מתחרות גם חברות תעופה כמו איירופלוט וטורקיש, עם עצירה במדינותיהן.

לוח הטיסות של אייג'יאן לשנת 2018 כולל רשת של 153 יעדים ב-44 מדינות ו-16.6 מיליון מושבים. (צילום מהאתר)
אייג'יאן תחבר את בירת יוון עם 81 יעדים בינלאומיים. (צילום מהאתר)

לוח הטיסות שלה לשנת 2018 כולל רשת של 153 יעדים ב-44 מדינות ו-16.6 מיליון מושבים – ב-700,000 יותר מאשר ב-2017.

במטרה לחזק את נמל התעופה של אתונה כ-HUB (מרכז פעילות), תחבר אייג'יאן את בירת יוון עם 81 יעדים בינלאומיים, פעילות שתתמוך הן בתיירות של סופי שבוע כסיטי-ברייקס באתונה וסביבותיה והן בזו של התיירות לאיים.

לפי נתוני החברה האירופית Eurostat, נמל התעופה של אתונה נמנה עם 30 הנמלים העסוקים ביותר באיחוד האירופי ובשנה שעברה עברו בו 20 מיליון נוסעים, מתוכם 7.1 תיירות פנים והשאר, כלומר כ-13 מיליון, תיירים מהאיחוד ומחוצה לו. התיירות בכללה ליוון צפויה להגיע השנה לכ-30 מיליון מבקרים.

סנטוריני. נבחר כאי האולטימטיבי ברשימה השנתית של אתר Travel + Leisure. (צילום:buretman)
סנטוריני. נבחר כאי האולטימטיבי ברשימה השנתית של אתר Travel + Leisure. (צילום:buretman)

גם ריינאייר בתמונה

גם חברת הלואו-קוסט האירית ריינאייר הודיעה כי תשיק 23 קווים מיוון לאירופה ותחדש את הטיסות מחאניה שבכרתים בעונת הקיץ של 2018.

כמו בישראל, גם באתונה מקבלות חברות תעופה הנחה באגרות בנמל התעופה לטיסות המגיעות מיעדים חדשים, וריינאייר תכלול בין הקווים החדשים גם 13 קווים מאתונה ליעדים במזרח אירופה ובהם גדנסק, קטוביץ', קרקוב, לודז', פוזנן, וילנה וורוצלב, כמו גם טיסות לגרמניה, דנמרק ופינלנד.

ריינאייר אמורה גם להיות החברה הדומיננטית ביותר בנמל התעופה עובדה שליד אילת בעונת החורף הקרובה עם טיסות מ-14 יעדים ובהם מגרמניה, פולין, סלובקיה, הונגריה, ליטא, (חלקם חופפים לטיסות מיוון), איטליה ובלגיה.

בעוד שבנתב"ג או בעובדה אין לריינאייר בסיס עם מטוסים המוצבים בו, באתונה היא מחזיקה ארבעה מטוסים והיא מתכוונת להציב  בנמל התעופה באתונה בחורף הקרוב מטוס חמישי בהשקעה של 100 מיליון דולר.

בקיץ 2018 תוסיף ריינאייר חמישה קווים לסלוניקי, וכן מ/אל מיקונוס, קורפו, קפאלוניה וסנטוריני לאירופה. המנהל המסחרי הראשי של ריינאייר, דיוויד אובריאן אמר כי בסך הכל תכלול הרשת של ריינאייר ביוון 31 נתיבים ל-14 מדינות ותספק 3 מיליון נוסעים לנמל התעופה של אתונה בשנה הבאה.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה