בשבוע הבא: ליקוי החמה הראשון מאז 1997 בארה"ב

כל אדם בצפון אמריקה יוכל לראות לפחות חלק מליקוי החמה, אולם הליקוי המלא ייראה ב-14 מדינות. הליקוי המלא האחרון נצפה בארצות הברית ב-1979
לקראת אירוע ליקוי החמה בארצות הברית ב-21 באוגוסט. אירוע מיוחד במינו בחיי כדור הארץ
לקראת אירוע ליקוי החמה בארצות הברית ב-21 באוגוסט. אירוע מיוחד במינו בחיי כדור הארץ"
Monitour ads

ליקוי החמה המלא שיקרה בארצות הברית ביום שני ה-21 באוגוסט – 45 Great American Eclipse, כפי שהוא נקרא – ממלא את המלונות במקומות שבהם הוא אמור להתרחש. לפי אתר Hotels.com, במספר מדינות לאורך הנתיב של ליקוי החמה ניכרים חיפושי מלונות ערים. נברסקה, למשל, זכתה ברמת החיפוש הרבה ביותר, עם גידול של 325% לעומת אותה תקופה אשתקד. בקנזס צמח מספר חיפושי המלונות ב-200%, במיזורי ב-160%, באיידהו ב-135% ובקנטאקי ב-130%.

"ליקוי חמה מלא הוא אירוע מיוחד במינו בחיי כדור הארץ", אמר תומס הטינגר, בעל דוקטורט באסטרונומיה ואסטרופיזיקה, שהוא גם חבר בצוות של Hotels.com. "בנוסף לצורך של הירח להימצא במרחק המדויק ובגודל הנכון, גם על הפלנטה להיות בגודל ובמרחק המתאים. אינכם רוצים להחמיץ את ההזדמנות הנדירה לראות מופע קוסמי מדהים", ייחצן הטינגר את האירוע.

לדברי דוברי סוכנות החלל נאס"א, כל אדם בצפון אמריקה יוכל לראות לפחות חלק מליקוי החמה, אולם הליקוי המלא ייראה ב-14 מדינות. ליקוי החמה המלא האחרון נצפה בארצות הברית ב-1979, אולם הוא הוגבל למדינות בצפון-מערב המדינה. הליקוי עצמו נמשך כשתי דקות.

Hotels.com מצא חדרים פנויים במספר מלונות לאורך נתיב ליקוי החמה, במחירים החל מ-141 דולר ללילה במלון אנדרסון B&B  ועד 339 דולר במלון רפאל, אוטוגרף קולקשן, שניהם בקנזס. צופי ליקוי חמה רבים כבר הזמינו מקום במלונות במסגרת סיור בארצות הברית או אפילו במסגרת קרוז שימקם אותם על הנתיב הנכון בזמן הליקוי. רויאל קריביאן, למשל, הכתירה את ההפלגה שלה ב-20 באוגוסט בשם "קרוז ליקוי החמה" שיעשה את המסלול בעקבות הליקוי המלא.

מתוכננים גם אירועים שונים כמו סיור "ליקוי חמה" בפארק הלאומי סמוקי מאונטיינס בטנסי, שנמכר תוך עשר דקות עוד באפריל. פארק זה נמנה עם 20 הפארקים הלאומיים שיחוו ליקוי מלא. "אנחנו צופים השתתפות שיא", אמר דובר רשות הגנים הלאומיים.

מחווה ללהקת פינק פלויד מתוכננת במופע ושמו "הצד האפל של הירח" בעיר ג'פרסון במיזורי. התזמורת הפילהרמונית של צפון קרוליינה מציעה "Star Wars Musiclipse".

כל מה שצריך לדעת על הליקוי באתר.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה