ברלין? פרנקפורט!

פרנקפורט שבגרמניה בצמיחה ומעידים על כך לא פחות מ-30 פרוייקטים מלונאיים שנמצאים בשלבים שונים של בנייה בעיר – רובם בדירוג של ארבעה וחמישה כוכבים
נהר, גורדי שחקים, מוזיאונים והרבה ירוק - פרנקפורט שעל נהר המיין, (צילום: DZT)
נהר, גורדי שחקים, מוזיאונים והרבה ירוק - פרנקפורט שעל נהר המיין, (צילום: DZT)
Monitour ads

בצד היותה מרכז כלכלי, פרנקפורט שבגרמניה נחשבת לאחד המרכזים התרבותיים הגדולים באירופה, עם שפע מוזיאונים, פארקים, כנסיות ומבנים היסטוריים ששוחזרו ונראים כלקוחים מסיפור אגדה.

נראה שגם בחברת התעופה לופטהנזה הגיעו למסקנה שזה הזמן להגביר את התיירות הישראלית לעיר, שהופכת לאחת הערים המרכזיות במובן של צמיחה תיירותית באירופה המערבית. באחרונה הודיע מנכ"ל הקבוצה בישראל, עופר קיש, כי החל מהחודש הבא היא תוסיף בעונת החורף 5 טיסות שבועיות לאירופה – שתיים מהן בקו ת"א-פרנקפורט.

נתוני רשות שדות התעופה מלמדים כי בחודשים ינואר-אוגוסט השנה, נרשמו 345,695 תנועות נוסעים (יוצאים ונכנסים) בין נתב"ג לפרנקפורט – עלייה של יותר מ-4% לעומת אותה תקופה אשתקד.

בום של מלונות חדשים

לפי נתונים עדכניים הנוגעים לפיתוח התיירות בפרנקפורט, נמצאים עתה ב"צנרת" 30 פרוייקטים מלונאיים ברחבי העיר, עשרה מתוכם בשלבי תכנון. 17 מלונות נמצאים בשלבי בנייה שאמורים להסתיים בסוף 2018 ובסך הכל יוסיפו כל הפרוייקטים לעיר 6,505 חדרי מלון חדשים.

רוב המלונות הם ברמה הגבוהה של המלונות: 14 בדירוג של ארבעה כוכבים ושלושה מלונות צפויים להיות בדירוג של חמישה כוכבים.

בין הפרוייקטים נמנה מותג המלונות IntereCityHotels שיפתח בעיר מלון בן 400 חדרים, ששה אולמות אירועים, בר ומסעדה. בכך הוא יהיה למלון הגדול ביותר של חברת מלונאות זו, כשהוא חונך קונספט עיצובי חדש שנוצר על ידי המעצב האיטלקי מתיאו טון (Matteo Thun). מבנה המלון – הנמצא כעת בבניה עם צפי להשקה ב-2019 – הוא חלק מהתחדשות כללית של איזור גדול יותר, הממוקם מדרום לתחנה המרכזית של פרנקפורט.

הדמיה של מלון במותג Nhow – מותג הלייף סטייל של רשת NH, שימוקם בתוך גורד שחקים במתחם הירידים של פרנקפורט. (צילום מהאתר)
הדמיה של מלון במותג Nhow – מותג הלייף סטייל של רשת NH, שימוקם בתוך גורד שחקים במתחם הירידים של פרנקפורט. (צילום מהאתר)

פרויקט נוסף הוא של מלון במותג Nhow – מותג הלייף סטייל של רשת NH, שימוקם בתוך גורד שחקים במתחם הירידים של פרנקפורט ויאכלס שם 350 חדרים ויותר מאלף מטרים רבועים של אולמות לוועידות וכנסים וכן חדרי כושר, בר, מסעדה. גולת הכותרת אמורה להיות הסקייבר – בר פתוח תחת כיפת השמיים במרומי גורד השחקים, עם מרפסת סביב הצופה על העיר, כמו גם על הרי הטאונוס הקרובים. פתיחתו צפויה ב-2020.

השנה שעברה היתה גם כן שנה שבה היה המגזר המלונאי הפרנקפורטאי פעיל מאד. בין השאר נפתח שם מלון במותג הלייף סטייל האדום Moxy של רשת מריוט אינטרנשונל, המותג הטרנדי ביותר כיום.

עיר והנהר, גשר בין המסורת למודרניות

באתר של לשכת התיירות הגרמנית בישראל מספרים כי פרנקפורט אַם מיין נמצאת באמת על גדות נהר המיין. גם לערים אחרות יש נהרות, אולם רק במעטות מהן שולט הנהר במראה העיר כמו בפרנקפורט. הגשרים שעל המיין מהווים אתרים מעניינים לביקור בפני עצמם, כל אחד שונה באופיו ובעיצובו מהאחר. משני צדי הגשרים נפרש נוף עירוני מיוחד במינו. גורדי שחקים נישאים, מבני מסחר ומגורים מכובדים, כנסיות יפות ומוזיאונים אלגנטיים.

פרנקפורט היא מוזיאון פתוח של מגוון סגנונות ותקופות. ובה בעת היא גם מעין לקסיקון לארכיטקטורה מודרנית: אוסקר מתיאס אונגרס, הנס הוליין, ריכרד מייר, הלמוט יאן, הרצוג ודה-מורון ורבים אחרים השאירו כאן את כרטיס הביקור שלהם ועשו את פרנקפורט מבחינה ארכיטקטונית לעיר המודרנית ביותר בגרמניה.

מלון Moxy הטרנדי שנפתח בשדה התעופה של פרנקפורט בשנה שעברה, בין מלונות אחרים. (צילום מהאתר)
מלון Moxy הטרנדי שנפתח בשדה התעופה של פרנקפורט בשנה שעברה, בין מלונות אחרים. (צילום מהאתר)

מרכז העיר ובעקבות גתה וסיידר תפוחים

פרנקפורט נוכח מאד בעיר הולדתו: יוהאן וולפגנג פון גתה היה תמיד באופנה בפרנקפורט, ומי שילך בעקבותיו תתגלה בפניו העיר כמעט מעצמה. ממרכז העיר, מבית הולדתו, ניתן ללכת אל רחוב גתה, רחוב הקניות היוקרתי של העיר. משם להמשיך דרך לב העיר, בית המשמר הראשי ומעבר לנהר המיין אל השְטֶדֶל, שם תלוי הציור המפורסם של הנס טישביין "גתה במסע לרומא". דרומה משם, ביער העירוני, מתנשא מגדל גתה בגובה 45 מטרים שמזכה את המטפסים במבט מדהים ביופיו על העיר כולה. בדרך חזרה ניתן לעבור דרך גֶרבֶּרמיהְלֶה, אחד מהפונדקים העתיקים ביותר, על גדת המיין. גתה בילה לעתים תכופות עם אחד הדיירים כאן, הבנקאי יוהאן יעקוב פון וילֶמֶר, ובסוף התאהב אהבה עמוקה בבת חסותו של וילמר, מריאנה, ושתה כבר אז מדי פעם סיידר תפוחים – המשקה האהוב על תושבי פרנקפורט עד היום.

סיידר תפוחים במכלים מסורתיים בפרנקפורט, האהוב על תושבי העיר עד היום. (צילום: DZT)
סיידר תפוחים במכלים מסורתיים בפרנקפורט, האהוב על תושבי העיר עד היום. (צילום: DZT)

דברים שיש רק בפרנקפורט 
סביר להניח שגם הרופא המקומי היינריך הופמן, שיצר את הקלאסיקה של ספרות הילדים "יהושע הפרוע", התארח בגרברמיהלה. בווילה עתיקה בווסטאנד המכובד הוקדש לו מוזיאון ובו איורים, מהדורות נדירות של יהושע הפרוע, תרגומים, פארודיות ועוד. לספרים המאוירים יש מסורת ארוכה בפרנקפורט; אחת הראיות לכך הוא מוזיאון "קריקטורה", המוזיאון המוביל בגרמניה לנונסנס.

לבד מהעסקים הגדולים, הארכיטקטורה, התרבות והסיידר, יש לפרנקפורט צד שונה לגמרי. החגורה הירוקה המקיפה את העיר, מציעה 80 קילומטרים רבועים למלא את הריאות באוויר ולחדש כוחות. יערות, פארקים, כרי אחו, שדות חקלאיים, נחלים ומרחבים פתוחים, שטחי מחיה לעושר של צמחים ובעלי חיים, שאפילו אונסק"ו רואה בהם מופת לפיתוח עירוני בר קיימא.

אל פרנקפורט יש טיסות רבות מישראל – של אל על ולופטהנזה בטיסות ישירות ובמבחר של חברות תעופה בטיסות עם עצירת ביניים במחירים של החל מכ-510 דולר הלוך ושוב.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה