בפעם השמינית: פסטיבל לילות ירח בגולן

בסוף השבוע חוגגים בגולן 50 שנות התיישבות בחגיגה מוזיקלית ייחודית עם סימפונט רעננה, מיומנה, מוש בן ארי ודודו טסה  
לילות ירח בגולן, שילוב של סגנונות מוזזיקליים שונים. (צילום: עדי פרץ)
לילות ירח בגולן, שילוב של סגנונות מוזזיקליים שונים. (צילום: עדי פרץ)
Monitour ads

בארצות הברית יש ליקוי חמה ואילו בגולן יתקיים לקראת סוף השבוע פסטיבל "לילות ירח בגולן" השמיני.

ביצוע נדיר משותף של סימפונט רעננה ולהקת מיומנה, מוש בן ארי, דודו טסה ואמנים ומופעים נוספים מהשורה הראשונה – את כל אלה אפשר יהיה לפגוש בפסטיבל לילות ירח בגולן, שיתקיים השבוע בימים רביעי-שישי (23-25 באוגוסט) במתחם האירועים צנובר שבגולן.

המועצה אזורית גולן, האחראית על הפסטיבל "לילות ירח בגולן" זו השנה השמינית, הפיקה השנה פסטיבל חגיגי במיוחד, לרגל 50 שנה להתיישבות בגולן.

הפסטיבל יתקיים לראשונה במתחם האירועים צנובר, מתחם אירועי תרבות הגדול באזור הגליל והגולן. המתחם היה בעברו בסיס צבאי של חיל החימוש, שופץ לאחרונה ומיקומו המרכזי מאפשר נגישות מכל יישובי הסביבה.

הפסטיבל יארח קשת רחבה של סגנונות מוזיקליים ובהם:

תזמורת סימפונט רעננה ולהקת מיומנה במפגש ראשון ובלעדי "כשהקצב פוגש את הקלאסיקה" – שילוב ראשון מסוגו בארץ בין מוזיקה קלאסית לבין שפת התנועה, תחת ניהולו המוסיקלי של ירון גוטפריד, כמו המוזיקה לבלט "אגם הברבורים" של צ'ייקובסקי שיושמע על ידי סימפונט רעננה בשילוב ריקוד של מיומנה – תנועת סנפירים במים. היצירה "בולרו" של ראוול, המתפתחת ככל שהיצירה מתקדמת – תקבל את הזווית התנועתית הייחודית למיומנה. בנוסף, תנוגן בקונצרט יצירה שנכתבה במיוחד עבור רקדן ונגן מוביל מהלהקה. רביעי, בשעה 21:00

מוש בן ארי ודודו טסה יופיעו בלילות ירח בגולן. (צילום מהאתר)
מוש בן ארי ודודו טסה יופיעו בלילות ירח בגולן. (צילום מהאתר)

מוש בן ארי ודודו טסה – שני מופעים בערב אחד של אמנים ששמם נקשר בתרבות הישראלית בעשור האחרון. האמנים יתארחו בפסטיבל עם מיטב הלהיטים מכל האלבומים. חמישי, בשעה 21:00

ילדי בית העץ: ההופעה – נבחרת מוזיקאים משובחת המייצרת חגיגה של גרוב אל תוך עולמם של הילדים. המופע יפתח בפני הילדים עולם שכולו גרוב מוסיקלי, שבו לגיל אין משמעות. משתתפים: יאיא כהן אהרונוב, איילה אינגדשט, גלעד בין ליש, ניר מנצור, אלון רדעי ויקיר ששון. קטעי קישור: שירילי דשא ורועי שגב. שישי, בשעה 16:00.

לחגיגה מצטרפים עסקים רבים בגולן ומציעים מגוון אפשרויות לינה ופעילויות.

לדברי שמוליק חזן, מנהל אגף התיירות, מועצה אזורית גולן, פסטיבל לילות הירח בגולן הפך למסורת שנתית ההולכת וצוברת תאוצה וגדלה מדי שנה. "השילוב הייחודי של פסטיבל מוזיקלי, לצד ההיצע התיירותי ושפע פעילויות ואפשרויות טיול כמו שרק הגולן יודע להציע – הופכים אותו למבוקש ואהוב", אמר, חזן, "השנה, לרגל חגיגות 50 שנה להתיישבות בגולן, יהיה הפסטיבל מיוחד מהרגיל ואנו מצפים לאורחים מכל רחבי הארץ. המועצה האזורית משקיעה משאבים רבים בפעילויות תרבות ותיירות, בעיקר בעקבות הגידול באוכלוסיה, והביקוש הרב לכך" .

לרכישת כרטיסים: www.tourgolan.org.il/tickets מידע ותמיכה: 2389* או בפייסבוק, חפשו: "תיירות גולן"

למידע אודות אתרי לינה ואטרקציות באזור באתר

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה