במציאות מדומה פארקי השעשועים עדיין גוברים על המחשב הביתי

בעידן של סמארטפונים, מחשבים וציוד ביתי מתוחכם אחר, לפארקי השעשועים ואולמות המשחק יש עדיין עדיפות בזכות הההשקעה הכספית הגבוהה הנדרשת ליצירת מציאות מדומה
משחק
משחק " מכסחי השדים" במציאות מדומה משולב במציאות גשמית ב-VOID בניו יורק. (מתוך סרטון youtube)
Monitour ads

אם בעבר כל שהיה לפארקי השעשועים להציע היו רכבת הרים, גלגל ענק ודוכני פרסים – בקיץ הקרוב הם צפויים לחזור לאופנה בגדול, עם הזדמנות להיכנס לתוך סרט אקשן ולהיות חלק ממנו. חלמתם שסופרמן יציל אתכם מהתרסקות מטוס? להיכנס לנעליים של מסי בגמר ליגת האלופות?  הקיץ זה אפשרי. חוויית בילוי מסוג חדש הולכת ומשתלטת על כל העולם, וגם על ישראל.

פארקי שעשועים ומשחקיות הווידאו היו הדבר החם ביותר בעשורים האחרונים וכל ילד קטן ציפה לרגע בו הוריו יסכימו לבלות אתו שבת קסומה בין מתקני הלונה פארק או בין מכונות משחקי הווידאו.

אולם הזמנים השתנו, וככל שעלתה ההתלהבות מסמארטפונים, פלייסטיישן ואקסבוקס – כך ירדה גם ההתלהבות של הילדים מהלונה פארק ומשחקיות הווידאו.

אולם בקיץ הקרוב המגמה כבר משתנה ופארקי השעשועים חוזרים בגדול. המנוע מאחורי החזרה לגדולה הן טכנולוגיות המציאות המדומה הפופולריות. הסיבה לכך היא שבשלב זה עוד לא הושקו דגמים טובים של משקפי מציאות מדומה/רבודה, כאלו שניתן לשחק איתם בבית בשילוב הפלייסטיישן או האקסבוקס. לעומת זאת, בפארקי שעשועים ואולמות משחק יש את המשאבים, המקום, הציוד והכסף ליצור חוויית משחק מעולם אחר, או יותר נכון ממציאות אחרת. בארה"ב כבר ישנם מספר פארקי שעשועים המשלבים מציאות מדומה ומספקים חווייה הוליסטית שגורמת לך להאמין שאתה בתוך סרט. קבלו את האטרקציות המעניינות ביותר שקיימות כיום בעולם ובישראל, שכדאי שתסמנו בטיול הבא שלכם.

זה מטוס? זו ציפור? לא, זו מציאות מדומה

רכבת ההרים בפארק SixFlags בניו אינגלנד שבארה"ב מאפשרת לכם להגשים חלום של מיליוני ילדים ומבוגרים כאחד – להינצל על ידי סופרמן. המתקן מצייד את הנוסעים במשקפי מציאות מדומה שמכניס אותם לסצנה  בה הם חלק מהתרסקות מטוס אותו סופרמן מציל בגבורה כמו בסרטים.

מציאות משולבת – הטוב מכל העולמות

אחת הבעיות הגדולות של מציאות מדומה היא חוש המישוש, כלומר אם  עיני אומרות לי שאני מחזיק ברובה, אך הידיים לא מרגישות כלום – אני לא אאמין שאני מחזיק רובה. זה היה צוואר הבקבוק בכל הקשור לפריצת התחום ברחבי העולם (והמחיר כמובן). אולם הפתרון הגיע בדמות קונספט חדש – מציאות משולבת. הכוונה היא לשילוב של המציאות המדומה עם בסיס תומך במציאות. לדוגמה, אם אתם מחזיקים ברובה, האולם ייתן לכם רובה במציאות (לא אמיתי). אם במציאות המדומה יש כפתור שאתם אמורים ללחוץ עליו, יהיה כפתור גם במציאות וכן הלאה. המטרה היא לייצור חווייה הוליסטית, בה תשכחו שאתם במציאות מדומה. הנה דוגמה לאולם מכסחי השדים VOID בניו יורק.

כנסו לנעליים של מסי

בסין צפוי להיפתח בעוד שנה פארק שעשועים המוקדש לכדורגלן המהולל ליאו מסי, שישלב טכנולוגיות מציאות רבודה ומדומה. על פי יוזמי הפרויקט, הפארק יאפשר לחוות רגעים היסטוריים מהקריירה האגדית של מסי באופן שלא נראה בעבר. ייתכן מאוד שהכוונה היא שניתן יהיה לחוות את הגול דרך עיניו ונעליו של הפרעוש הארגנטינאי. אתר.

ובישראל: מוגופארק, פארק משחקי הסייבר

אצלנו כבר ניתן לראות ניצנים ראשונים של הגעת הטכנולוגיה לארץ. מוגופארק, פארק משחקי הסייבר הראשון לילדים בישראל שנפתח בכפר סבא, מציע הקיץ חוויית שעשועים לא-מציאותית. המרכז, שמכיל 1,000 מ"ר של משחקי מציאות רבודה, מאפשר לילדים להיכנס לעולם וירטואלי על בסיס המשחק המקוון והפופולרי – מוגובי.

מוגופארק, פארק משחקי הסייבר הראשון לילדים בישראל שנפתח בכפר סבא, מציע הקיץ חוויית שעשועים לא-מציאותית. (צילום: יח"צ)
מוגופארק, פארק משחקי הסייבר הראשון לילדים בישראל שנפתח בכפר סבא, מציע הקיץ חוויית שעשועים לא-מציאותית. (צילום: יח"צ)

פארק משחקי הסייבר שהוקם בהשקעה של כ-10 מיליון שקלים, משתרע על שטח של 1,000 מ"ר. המתחם כולל עשרות עמדות, 30 מתוכן בטכנולוגיית augmented reality. הכוונה היא למציאות מדומה, המאפשרת משחק בשילוב חומרה (מוצרים פיזיים) במרחב וירטואלי. המסכים האקטיביים מאפשרים משחק על קירות וצילומים ייחודיים וכן נעשה שימוש בהקרנות לייזר.

שעות פתיחה – בימי חול – 15:00-20:00, בימי שישי – 13:00-20:00, בשבת וחופשה – 10:00-20:00.המחירים : ילד עד גיל 4 – 39 שקל, מעל גיל 4 – 49 שקלים. הורה מלווה – 20  שקלים. לילד עד גיל 4 הורה מלווה חינם. אתר.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה