בית המשפט דחה בקשה לצו ביניים נגד זכיית ארקיע במכרז המשטרה

בקשת הדקה ה-90 לצו ביניים שיעצור את התקשרות המשטרה עם ארקיע, שזכתה במכרז הנופש של המשטרה, נדחתה והיא חוייבה לשלם לארקיע ולמדינה הוצאות
מלונות באילת. במסגרת תנאי המכרז היה על המשתתפים לתמחר שירותי נופש בכ-89 בתי מלון ויותר מ-34,000 חדרים. (צילום: עירית רוזנבלום)
מלונות באילת. במסגרת תנאי המכרז היה על המשתתפים לתמחר שירותי נופש בכ-89 בתי מלון ויותר מ-34,000 חדרים. (צילום: עירית רוזנבלום)
Monitour ads

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד, בשבתו כבית משפט לעניינים מינהליים (השופטת דפנה בלטמן קדראי) דחה היום (ד') את בקשת חברת הדקה ה-90 לצו ביניים שיעצור את התקשרות המשטרה עם ארקיע וחייב אותה לשלם לארקיע ולמדינה הוצאות בסך של 7,000 שקל לכל אחת.

יצוין כי בקשה דומה לצו ביניים שהגישה אשת טורס בנוגע למכרז הנ"ל, נדחתה בהחלטת ביהמ"ש מיום 1.8.17. עתירה זו עדיין תלויה ועומדת וממתינה לבירור בבית המשפט.

מדובר במכרז בהיקף של 70 מיליון שקלים מיליון שקל, שעניינו מתן שירותי נופש עבור משטרת ישראל והמשרד לביטחון פנים. חמש חברות תיירות נגשו למכרז: ארקיע, הדקה ה-90, השטיח המעופף, אשת טורס וקל שירותי נופש.

יו"ר ארקיע אבי נקש (משמאל) ומנכ"ל החברה, ניר דגן, זכתה במקום הראשון במכרז. (צילום: סטודיו דבש)
יו"ר ארקיע אבי נקש (משמאל) ומנכ"ל החברה, ניר דגן. זכתה במקום הראשון במכרז. (צילום: סטודיו דבש)

במסגרת תנאי המכרז היה על המשתתפים לתמחר שירותי נופש בכ-89 בתי מלון ולגבי למעלה מ-34,000 חדרים.

בהחלטת ועדת המכרזים מיום 10.7.17 נקבעה ארקיע כזוכה הראשונה והשטיח המעופף כזוכה השנייה. ההצעה הכספית של ארקיע הייתה זולה בכ-2 מיליון שקלים מהצעת הדקה ה-90 שהגיעה למקום השלישי.

בעתירת הדקה ה-90 נטען כי בהצעת ארקיע למכרז נפלו פגמים מהותיים, וכי הצעתה התבססה על הנחות בלתי נכונות ועל כן יש לפסלה. כן טענה הדקה ה-90 כי ועדת המכרזים התרשלה ופעלה שלא כדין בכך שלא פסלה את הצעת ארקיע.

ביהמ"ש קיבל את טענותיהם של עו"ד של ארקיע, עו"ד אייל בר אליעזר ועו"ד ענבל אלקיים ממשרד בלטר גוט אלוני ולפיהם "עילת העתירה ולפיה כללה ארקיע בתצהירה הצהרת שווא לגבי מחירים לא נכונים אינה עומדת".

עיכוב הגשת העתירה "ללא הסבר של ממש"

בהחלטה נקבע כי הדקה ה-90 ידעה על הפסדה במכרז למעלה מחודש ימים לפני הגשת העתירה, כאשר היא עיכבה את הגשת העתירה ללא הסבר של ממש.  ביהמ"ש קבע כי טענתה של הדקה ה-90 ולפיה המתינה להכרעה בעתירת אשת טורס לפסילת המכרז, אינה יכולה להוות עילה לעיכוב ולהשתהות בהגשת הבקשה .

בהחלטת ביהמ"ש נקבע כי הדקה ה-90 מייחסת לארקיע התנהלות שקרית וזכייה על פי הצהרות שקר, כאילו המחירים שהציגה ארקיע בהצהרתה הם מחירים אשר הסדירה מול בתי המלון, שעה שארקיע לא ניהלה מו"מ עם אותם בתי מלון.

לפיכך, נקבע כי עילת העתירה לצו ביניים ולפיה כללה ארקיע בתצהירה הצהרת שווא לגבי מחירים לא נכונים, אינה עומדת.

ביהמ"ש קיבל את טענות ארקיע, ולפיהם לנוכח היערכות כל הגורמים הרלבנטים לתחילת הפעילות על פי המכרז, לרבות התקשרויות שביצעה ארקיע עם גורמים שונים לצורך עמידתה בתנאים, אין מקום לעכב את ההתקשרות ומתוך חשש לגורל החופשות של השוטרים, נדחתה הבקשה לצו ביניים.

כאמור, בית המשפט חייב את הדקה ה-90 בתשלום הוצאות של 7,000 של לארקיע ולמדינה, בהחשב בעובדה שלא התקיים דיון. ההחלטה ניתנה בהיעדרם של הצדדים.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה