בית המשפט אישר בקשה כתובענה ייצוגית נגד אל על

החברה הודיעה כי אושרה הגשת תביעה נגדה שעניינה שינויים שנערכו בתנאי תוכנית המועדון לכאורה לא כדין. גובה התביעה עומד על סך של 1.28 מיליארד שקל
מטוס אל על
התובעים טוענים כי השינויים שנערכו בתנאי תכנית המועדון נעשו שלא כדין ודורשים פיצוי כספי לחברי הקבוצה. (צילום יח"צ)
Monitour ads

בהמשך לדיווח על דבר בקשה לאישור תובענה כייצוגית, אשר הוגשה כנגד חברת אל על בנושא שינוי תנאי מימוש נקודות מועדון הנוסע המתמיד, מעדכנת החברה כי בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו אישר אתמול, יום שלישי ה-14 בנובמבר את הבקשה.

התביעה הייצוגית נגד חברת התעופה אל על עומדת על סך של 1.28 מיליארד שקל, בשל השינוי שביצעה ב-2015  בתנאי מועדון הנוסע המתמיד. לטענת התובעים, התנאים למימוש הנקודות שהיו קבועים בתוכנית טרם השינוי היו עדיפים, והשינוי שביצעה החברה הרע את תנאי החוזה בינה לבין חברי המועדון ופגע בערכם הכספי של הנקודות שצברו.

חברי הקבוצה הייצוגית הוגדרו על ידי השופטת שושנה אלמגור שדנה בבקשה ככלל החברים בכל המעמדות של המועדון – רגיל, כסף, זהב ופלטינה – שבמועד כל אחד מהשינויים בתוכנית החזיקו בנקודות, שערכן פחת בשל השינויים.

נעשו שלושה שינויים מהותיים

התביעה היצוגית נגעה לשלושה שינויים שביצעה אל על בתנאי המועדון: הראשון הוא להגדלת מספר הנקודות הנדרש לצורך רכישת כרטיס בונוס ליעדים שונים. כך למשל, באחת הדוגמאות שהוצגו נדרשו 1,400 נקודות לרכישת כרטיס טיסה לניו יורק במחלקת תיירים, כשאחרי השינוי נדרשו 1,800 נקודות בחורף ו-2,000 בקיץ; השינוי השני הנטען הוא גידול בשיעור של 50% במספר הנקודות הנדרש לתשלום תוספת מזומן עבור כרטיס בונוס. לפי דוגמא שהוצגה בבקשה, לפני השינוי בתוכנית הצריכה טיסה לאתונה תוספת מזומן של 60 דולר ו-120 נקודות, בעוד שלאחר השינוי בתנאים נדרשו 180 נקודות; השינוי השלישי שבוצע בתוכנית המועדון היה ביטול האפשרות לקבל שובר לכרטיס בונוס פתוח לשנה.

בהחלטה נכתב כי: "חבר במועדון שרוכש בכסף כרטיס טיסה ליעד מסוים יודע שמלבד הכרטיס הוא יצבור גם נקודות בעלות ערך כלכלי. לכן, כאשר הוא בוחר לטוס עם המשיבה, הוא עשוי להסכים לשלם בעבור הכרטיס שהיא מציעה יותר מאשר היה משלם למתחרה. עד לשינוי התוכנית, בפברואר 2015, היה מחירון כרטיסי הבונוס קבוע ולא השתנה במשך כעשור. כך נוצרה ציפייה אצל חברי המועדון שמספר הנקודות שיש צורך במימושן לקבלת כרטיס לא ישתנה בקלות, ובוודאי לא יחול על הנקודות שצברו".

בתובענה הייצוגית טוענים התובעים כי השינויים שנערכו בתנאי תכנית המועדון נעשו שלא כדין ודורשים פיצוי כספי לחברי הקבוצה בגין הנזק שנגרם להם כתוצאה משינוי תנאי המועדון. לחלופין הם מבקשים מתן צו המורה לחברה לאפשר לחברי המועדון לנצל את הנקודות שצברו בעבר על פי התנאים שנהגו במועדון טרם השינוי.

קבוצת התובעים הוגדרה ככלל חברי המועדון, אשר במועד כל אחד מהשינויים שנערכו החזיק בנקודות וערך נקודותיו פחת בשל השינויים.

מאל על נמסר כי החברה בוחנת את ההחלטה ואת השלכותיה.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה