בחיפושי חופשה תופסת קפריסין את מקום אילת

לפי אתר השוואת המלונות, הוטלס קומביינד, כמות חיפושי המלונות באילת ירדה ב-50% בעוד שחיפושי המלונות בקפריסין היוונית עלו ב-400%
חוף בקפריסין. תפסה תאוצה בזכות מדיניות השמיים הפתוחים והוזלת המחירים. (צילום: אינסטגרם cyprusinyourheart)
חוף בקפריסין. תפסה תאוצה בזכות מדיניות השמיים הפתוחים והוזלת המחירים. (צילום: אינסטגרם cyprusinyourheart)
Monitour ads

החיפושים לקראת סיום החופש הגדול לחופשה באילת ירדו ב-50% ואת מקומם תפסו חיפושים לחופשה בקפריסין שעלו ב-400% לשיא שלא נראה כמותו בעבר. כך עולה מנתוני החיפוש באתר השוואת המלונות הוטלס קומביינד.

את השינוי במפת התיירות לקפריסין מובילה חברת התעופה הקפריסאית TUS Airways שמ פעילה טיסות ישירות מישראל לקפריסין מנמל התעופה חיפה ללרנקה ופאפוס וטיסות ישירות מנתב"ג ללרנקה, המוזילה את הטיסה ליעד ומקצרת את זמן ההגעה לטיסה של 40 דקות, מה שיוצר תחרות ישירה לאילת מבחינת השקעת הכסף והזמן של התייר.

לדברי איל סגל מהוטלס קומביינד ההסבר לנהירה לקפריסין נעוץ בעובדה שישראל אינה גובלת עם מדינות שניתן לתייר בהן בדומה לאי מבודד באוקיאנוס. "אמנם ירדן ומצרים פתוחות בפנינו, אך הן אינן בין העדפותיו של התייר הישראלי הממוצע ותושבי הצפון אינם יכולים להניע את הרכב לנסיעה קצרה כדי לבקר בדמשק או ביירות. לכן קפריסין שהפכה למקבילה לאילת מבחינת השקעות הכסף והזמן מעודדת את הישראלים לחצות את הגבול הימי ליעד השכן."

עוד עולה מנתוני החיפוש באתר כי התייר הישראלי מעדיף לנפוש בקפריסין היוונית ו-76% מהחיפושים הם אחר מלונות בחלק היווני. קירניה הטורקית מושכת 14% מהחיפושים, שאר החיפושים מתפצלים על פני הרבה ערים קטנות.

מלון Cypria Bay, אחד משלושת המלונות שנרכשו על ידי איסתא ופתאל בפאפוס. הוא בעל חוף פרטי, בריכות רחבות ידיים, בריכה מקורה, חדר כושר, SPA ועוד. (צילום מהאתר)
מלון Cypria Bay, אחד משלושת המלונות שנרכשו על ידי איסתא ופתאל בפאפוס. התיירות לאי כבר חצתה של ה-3 מיליון תיירים ב-2016 (צילום מהאתר)

פריחה תיירותית כללית בקפריסין

החלוקה בין רמות האירוח המועדפות על התיירים הישראלים הן: 59% מעדיפים מלונות ברמה של 4-5 כוכבים, 26% מלון 3 כוכבים, 9% אכסניות שאופייניות לנופש של קבוצות צעירים ונוער עם תקציב מוגבל ו-6% הנותרים מתאכסנים בדירות נופש.

לפי נתוני רשות שדות התעופה (רש"ת), בחודש יולי נרשמו בחברת התעופה TUS יותר מ-14 אלף תנועות נוסעים (יוצאים ונכנסים, ישראלים ותיירים) – עלייה של 322%. בינואר-יולי נרשמו 34,7 אלף תנועות – עלייה של 419% לעומת 2016.

עם זאת, יש עוד שורה של חברות תעופה ובהן up של אל על, ישראייר, ארקיע, אייג'יאן וקובלט אייר שמחברות בין ישראל לאי. וכידוע רשת פתאל וחברת איסתא רכשו שלושה מלונות בפאפוס לא מכבר. קפריסין ניצבה במקום ה-10 בחודש יולי מבין היעדים שאליהם טסו הישראלים עם 87,3 אלף נוסעים – עלייה של 77.4% ובינואר-יולי ניצבה במקום ה-14 עם 306,5 אלף נוסעים – עלייה של 71.8%.

קפריסין נהנית לא רק מתיירות ישראלית – חלק גדול מהתנועה הרוסית והגרמנית שזנחה בשנים האחרונות את טורקיה, מתנקזת ליוון ולקפריסין ולפי נתוני ארגון התיירות העולמי UNWTO, נרשמו בקפריסין בשנת 2016 3,1 מיליון תיירים, כמעט כמו לישראל.

יש להניח שגם תוכניתה להיהפך למעצמת הימורים לא תזיק לה.

כתבה קודמת על קפריסין:

קזינו בקפריסין היוונית – בדרך להיות מעצמת הימורים

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה