ארגון התיירות העולמי UNWTO מגנה את הפיגוע בברצלונה

ארגון התיירות העולמי UNWTO גינה בסוף השבוע בתקיפות את הפיגוע בעיר ברצלונה והביע את תנחומיו. ביום הפיגוע עגנו בנמל שתי אוניות קרוז, עם אלפי נוסעים
לה בוקריה - השוק המפורסם של ברצלונה בשדרת לה רמבלה בברצלונה. פיגוע הישר ללב התיירות. (צילום: עירית רוזנבלום)
לה בוקריה - השוק המפורסם של ברצלונה בשדרת לה רמבלה בברצלונה. פיגוע הישר ללב התיירות. (צילום: עירית רוזנבלום)
Monitour ads

ארגון התיירות העולמי UNWTO גינה בסוף השבוע בתקיפות את הפיגוע הנורא שנעשה בעיר ברצלונה והביע את תנחומיו הכנים למשפחות ולחברי הקורבנות התמימים, לעם הספרדי ולממשלת ספרד.

לה רמבלה בברצלונה, העיר שמושכת 30 מיליון תיירים בשנה. (צילום: עירית רוזנבלום)
שדרת לה רמבלה בברצלונה, העיר שמושכת 30 מיליון תיירים בשנה. (צילום: עירית רוזנבלום)

"אנחנו נעצבים עמוקות לנוכח מעשה הטרור הזה והאובדן הטרגי של נשמות חפות מפשע. בזמנים קשים אלה, מחשבותינו עם המשפחות וידידי הקורבנות", אמר מזכ"ל הארגון, טאלב ריפאעי, "שוב אנו חווים מתקפה מוגת-לב נגד כולנו ותזכורת לכך שעלינו להיות מאוחדים כקהיליה בינלאומית, במלחמה נגד כוחות החושך וכל אקט של טרור", הוסיף ריפאעי וביטא את הסולידריות של הארגון והנהלתו עם ספרד ועמה.

ברצלונה נמנית עם 5 הערים המתויירות ביותר בעולם ובצירוף נסיבות אומלל, יצאו תושבי העיר בהפגנות נגד התיירות לעירם, שלדבריהם ממררת את חייהם. תופעת השכרת הדירות לתיירים דוגמת Airbnb הביאה לעליית מחירי הדיור עד כדי כך

מזכ"ל ארגון התיירות העולמי, טאלב ריפאעי. קורא להיות מאוחדים כקהיליה בינלאומית, במלחמה נגד כוחות החושך. (צילום: אתר UNWTO)
מזכ"ל ארגון התיירות העולמי, טאלב ריפאעי. קורא להיות מאוחדים כקהיליה בינלאומית, במלחמה נגד כוחות החושך. (צילום: אתר UNWTO)

שתושבים מקומיים צריכים לעזוב בגלל יוקר המחייה.

חלק ניכר מכ-30 מיליון התיירים הפוקדים את ברצלונה בשנה, מקורו בתעשיית אוניות הקרוז, ענף תיירותי שבשנים האחרונות צובר תאוצה ומתפתח. בשנת 2016 נרשמו 1,2 מיליארד תיירים בינלאומיים בעולם לפי נתוני  UNWTO ואילו מספר המפליגים בעולם הגיע בשנה שעברה ל-24,7 מיליון ובשנת 2017 צפוי להגיע ל-25,8 מיליון – עדיין מהווה רק כ-2.2% מעוגת התיירות הבינלאומית.

ברצלונה היא אחד מהנמלים הפופולאריים. ממנה יוצאות הפלגות של ימים אחדים ליעדים שונים כשתיירים רבים מבלים בה את הימים הראשונים והאחרונים שבין היציאה לקרוז במדינות מערב ודרום אירופה.

ברצלונה היא אחד מנמלי הקרוזים המשגשגים באירופה

בעת הפיגוע עגנו שתי אוניות קרוז בנמלה של ברצלונה – ה-P&O Britannia ו-Discovery 2 של TUI שתופעלה על ידי תומסון קרוזס, עם אלפי נוסעים עליהן. לפי דברי נוסעים על ה-P&O Britannia, הקפטן הודיע שהוא מפליג קרוב לחופה של ספרד כדי שהנוסעים יוכלו להתקשר בטלפונים הסלולריים למשפחותיהם ולהודיע שלא אונה להם רע. הוא גם יידע את הנהלת החברה בסאות'המפטון שכל הנוסעים והצוות חזרו בשלום אל האוניה.

חרף העובדה ש ב-11 במארס 2004 נהרגו בפיגוע במדריד בני אדם ונפצעו 2,000, ובשנת 2016 נמנו 8 פיגועים ברחבי אירופה, תעשיית הקרוזים הולכת וצומחת ונמלה של ברצלונה הוא אחד העסוקים שבהם.

אוניית קרוז עוגנת בנמל ברצלונה שבספרד. אלפי תיירים יורדים לעיר מכל אוניה. (צילום: עירית רוזנבלום)
אוניית קרוז עוגנת בנמל ברצלונה שבספרד. אלפי תיירים יורדים לעיר מכל אוניה. (צילום: עירית רוזנבלום)

גם הישראלים תורמים את חלקם והסניף הישראלי של ענקית התוכנה וסליקת כרטיסי הטיסה והתיירות העולמית Sabre,  סיים לאחרונה הליך איסוף נתונים מקיף ובלתי תלוי על שוק ההפלגות הישראלי, ממנו השתקף עניין גובר בקרב ישראלים לנופש מסוג זה. גיא כהן, מנכ"ל Sabre בישראל אמר כי היעדים המרכזיים לשנת 2017 היו מגוונים וכללו בעיקר את הים התיכון – יציאות מברצלונה או מרחבי איטליה, לצד יציאות לסקנדינביה ולאיים הקריביים וכי בשנת 2018 צפויים להימכר כ-80 אלף תאי אוניה לישראלים.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה