אל על יוצאת בקו מנות בריאות חדשות

המנות, פרי פיתוח של השפית עינת מזור המתמחה בבישול בריא, בשיתוף פעולה עם ישי הררי, השף הראשי של החברה, הוכנו עם דגש על עדכון טעמים ועל חדשנות
מנות בריאות באל על. הביקוש למנות בריאות מיוחדות ובהן מנות צמחוניות, טבעוניות, ללא גלוטן, מופחתות סוכר ומלח - גדל בהתמדה. (צילום: יח
מנות בריאות באל על. הביקוש למנות בריאות מיוחדות ובהן מנות צמחוניות, טבעוניות, ללא גלוטן, מופחתות סוכר ומלח - גדל בהתמדה. (צילום: יח"צ)
Monitour ads

בחברת אל על יצאו באחרונה בפרויקט רחב היקף של תפריט מנות בריאות חדש. בחברה, אשר עוקבת מקרוב אחר המגמות והדרישות הקולינריות של לקוחותיה, הבינו כי הביקוש למנות בריאות מיוחדות ובהן מנות צמחוניות, טבעוניות, ללא גלוטן, מופחתות סוכר ומלח – גדל בהתמדה, וחברו אל השפית עינת מזור, מומחית לקולינריה בריאה ומפתחת מותג קמחי ותערובות "כרגיל" ללא גלוטן, על מנת לרענן את תפריט הארוחות המוגשות בטיסות הבינלאומיות.

השפית עינת מזור. הושם דגש על חומרי גלם בריאים ככל האפשר, ובעיקר טבעיים ועונתיים. (צילום: יח"צ)
השפית עינת מזור. הושם דגש על חומרי גלם בריאים ככל האפשר, ובעיקר טבעיים ועונתיים. (צילום: יח"צ)

השפית-קונדיטורית עינת מזור נחשבת לפורצת דרך בפיתוח מוצרים ללא גלוטן ופיתחה את מותג קמחי ותערובות "כרגיל". היא בוגרת לימודי קולינריה ותזונה ב-The Natural Gourmet Institute שבמנהטן. משמשת כמרצה בינלאומית לבישול ולאפייה בריאים בבתי ספר קולינאריים בארץ ובחו"ל, ומחברת ספרי בישול רבים.

מצפים שהאוכל באוויר יהיה טעים גם אחרי קירור וחימום

מזור, ביחד עם ישי הררי, השף הראשי של תמ"מ ("תעשיות מזון מטוסים", החברה-הבת של "אל על") יצרו סדרת מנות בריאות חדשות עם דגש על עדכון טעמים ועל חדשנות. בתמ"מ מייצרים 15 סוגים של ארוחות מיוחדות, ביניהן ארוחות בריאות ללא אלרגנים, ארוחות לצמחונים וטבעונים, ארוחה הודית, ארוחות פירות וארוחות ילדים. כל הארוחות היוצאות מתמ״מ הינן ארוחות כשרות.

בתהליך ריענון התפריט, הושם דגש נרחב על הכנסת חומרי גלם בריאים ככל האפשר,  ובעיקר חומרי גלם טבעיים ועונתיים. במגוון הארוחות ללא גלוטן הכניסה השפית מזור שימוש בפסטות, מנות עיקריות, סלטים  וקינוחים המותאמים לנמנעים מגלוטן ."האתגר העיקרי הוא למצוא את חומרי הגלם שיתאימו לעבודה במטבחים גדולים כמו  ת.מ.מ, ויחד עם זאת שיהיו מספיק איכותיים כך שיעמדו בתנאי הטיסה", אומרת מזור, "הנוסעים מצפים שהאוכל יהיה טעים ובו זמנית יש להתחשב בכך שהמזון מגיע מקורר ואז עובר חימום, בהתאם לחוקי התעופה. כל זה חייב להיכנס למערכת השיקולים כשבונים תפריט, שאמור להיות צבעוני, טרי ובריא. השילוב הזה הוא שילוב מאתגר."

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה