איסתא ופתאל רכשו במשותף שלושה מלונות בפאפוס

שווי העיסקה 80 מיליון אירו. שיווק חבילות הנופש בקפריסין לישראלים ייעשה על ידי איסתא ישראל ורשת פתאל, כאשר ניהול המלונות יתבצע על ידי חברה-בת של פתאל
Monitour ads

איסתא נכסים של חברת איסתא ליינס, חברת התיירות הגדולה בישראל, ורשת המלונות המובילה פתאל, בעלת 38 מלונות בישראל ו-85 מלונות באירופה – רכשו במשותף ובחלקים שווים, שלושה מלונות, המונים ביחד כ-800 חדרים על קו חוף הים של עיר הנופש הקפריסאית פאפוס. היקף הרכישה הכולל נאמד בכ-80 מיליון אירו.

בדצמבר שעבר דחו הדירקטוריון וועדת הביקורת של פתאל נכסים אירופה את ההצעה של בעל השליטה, דוד פתאל, לרכישת שלושת המלונות בפאפוס, בחלקים שווים, עם האחים נקש. בין הסיבות שנמנו על ידי הדירקטוריון, העובדה שמדובר במלונות נופש שאינם סינרגטיים לפעילות הקיימת של החברה באירופה, וסיבות כלכליות. עתה נעשתה העיסקה עם החברה הפרטית של פתאל, פתאל ישראל.

שלושת המלונות, Cypria Bay ,Cypria Maris ו-Laura, שוכנים על חוף הים בפאפוס ופועלים על בסיס אירוח של "הכול כלול":

מלון Cypria Bay הוא בעל חוף פרטי, בריכות רחבות ידיים, בריכה מקורה, חדר כושר, SPA, שתי מסעדות בנוסף לחדר האוכל, וכל חדריו פונים אל הים.

מלון Cypria Maris  משלים בימים אלה שיפוץ ייחודי לכל חדרי המלון, ובנוסף המלון הוא בעל חוף פרטי, בריכות, מגרשי טניס, SPA, וארבע מסעדות.

מלון Laura הוא בעל פארק מים, בריכות, שתי מסעדות, SPA, חדר כושר ושטחים ציבוריים נרחבים.

נמסר כי הרכישה המשותפת מגיעה על רקע הרחבת הפעילות הבינלאומית של רשת פתאל, ומהווה חלק מאסטרטגיית התרחבות תחום הנדל"ן ממוקד תיירות של איסתא. פעילות הנדל"ן של איסתא הינה תחת חברת איסתא נכסים, העוסקת בהשקעות בנדל"ן מניב ובנדל"ן מלונאי בישראל ובחו"ל – כהשלמה סינרגטית לפעילות התיירות באיסתא וכגיוון למקורות ההכנסה של החברה.

טיסות מנתב"ג ומחיפה

שיווק חבילות הנופש למלונות אלה לישראלים ייעשה על ידי איסתא ישראל ורשת פתאל, כאשר ניהול המלונות בפועל יתבצע על ידי רשת פתאל. איסתא וחברת התעופה TUS Airways יפעילו לפחות 4 טיסות לשבוע מחיפה לפאפוס, בנוסף על הטיסות הקיימות מנתב"ג לעיר הנופש, על מנת להציע מגוון רחב יותר של חבילות נופש ליעד זה.

אחישי גל, מנכ"ל איסתא. "ממשיכים בפיתוח זרוע הנדל"ן של איסתא". (צילום: יח"צ)
אחישי גל, מנכ"ל איסתא. "ממשיכים בפיתוח זרוע הנדל"ן של איסתא". (צילום: יח"צ)

דוד פתאל, יו"ר ומנכ"ל רשת המלונות פתאל אמר: "רשת מלונות פתאל פועלת על מנת לספק לתייר הישראלי מגוון חוויות נופש וחדשנות בארץ ובעולם. פאפוס, אשר נבחרה לאחרונה כבירת התרבות של אירופה, מהווה מזה שנים יעד אטרקטיבי ביותר בעיקר לתיירים מאנגליה ורוסיה. רכישתנו זו מטרתה להנגיש את פאפוס גם לתייר הישראלי ובכך להיות יעד אטרקטיבי לקהל הנופשים הישראלי. אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם איסתא שהיא חברת התיירות הגדולה בישראל בעלת יכולות עצומות בשיווק וביצירת מוקדי תיירות חדשים לישראלים".

אחישי גל, מנכ"ל קבוצת איסתא: "אנו ממשיכים בפיתוח זרוע הנדל"ן של איסתא, תוך שאנו חוברים לקבוצת פתאל, רשת מלונאות בינלאומית מובילה. שיתוף הפעולה עם פתאל מהווה סינרגיה ליתרונותיהן של החברות, הן מצד פתאל בניהול בתי מלון ואספקת חוויות נופש לציבור הרחב והן של איסתא עם העוצמה השיווקית כמובילת התיירות בישראל".

בבעלות איסתא מספר בתי מלון מצליחים בישראל ביניהם מלון הספא "כרמים", מלון "רימונים" באילת, מלון עסקים בהרצליה, שעתיד להיפתח בתקופה הקרובה בניהול רשת ישרוטל ומלון בוטיק שיוקם ברחוב ברנר בתל אביב. "אנו מאמינים כי בניית פורטפוליו מלונות מניב בחו"ל, כמו גם בישראל, מאפשר לנו למצות את יכולתנו בתחום התיירות תוך בניית מנוע צמיחה משמעותי לשנים הקרובות עם תרומה מרכזית לתזרים המזומנים שלנו מתחום הנדל"ן", סיכם גל.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה