אילת: 1,150 חדרי מלון במקום בריכות המלח

הרובע החדש יחובר למתחם שדה התעופה המתפנה ויהווה מוקד אורבני משמעותי המשלב מגורים, תעשייה ותיירות. זאת במסגרת הסכם הגג, שיביא להכפלת העיר אילת
הדמיה של פרויקט רובע בריכות המלח החדש. אבן דרך בחזון הפיתוח העירוני בצידה המזרחי של העיר. (הדמיה: נעמה מליס אדריכלים)
הדמיה של פרויקט רובע בריכות המלח החדש. אבן דרך בחזון הפיתוח העירוני בצידה המזרחי של העיר. (הדמיה: נעמה מליס אדריכלים)

כחלק מהתכנון העירוני האסטרטגי המבסס את העיר אילת כעיר עצמאית, אישרה הוועדה המחוזית את הפקדת תכנית בריכות המלח, המיועדת להוסיף רובע חדש לעיר הכולל 3,592 יחידות דיור ו-1,150 חדרי מלון וצפויה להתממש החל משנת 2021. הרובע החדש ייבנה בסמוך לקריית הספורט הבינלאומית הנבנית עתה.

לדברי ראש העיריה, מאיר יצחק הלוי, הפקדת התכנית היא עוד שלב חשוב ביישום התכנית האסטרטגית, שתכליתה חיזוק ופיתוח העיר אילת. "מתחם זה, הממוקם בחלקה המזרחי של העיר, יחובר למתחם שדה התעופה המתפנה ויהווה מוקד אורבני משמעותי המשלב מגורים, תעשייה ותיירות. אישור התכנית לאחר מספר שנים בהן פעלנו במרץ לקדם אותה, מהווה מבחינתי הבעת אמון של השלטון המרכזי בפוטנציאל הגידול של העיר אילת".

שדה התעופה באילת, שעם ביטולו יתפנה שטח יקר לבנייה ולתיירות. (צילום: עירית רוזנבלום)
שדה התעופה באילת. עם ביטולו יתפנה שטח יקר לבנייה ולתיירות. (צילום: עירית רוזנבלום)

אינג' אסף אריכא, מהנדס העיר אילת, הוסיף כי צידה המזרחי של העיר אילת נמצא על סף פריצת דרך עם פינוי שדה התעופה, סיום התכנון לביצוע של מתחם הלגונה המזרחית ולקראת שיווק הקרקעות בו למלונאות, ביצוע מערך הניקוז המזרחי וכעת הפקדת תכנית בריכות המלח. לעיר אילת מגיע הטוב ביותר ותכנית זו של בריכות המלח היא מהטובות ביותר שידעה העיר. התכנית מבוססת על עקרונות תכנון מתקדמים ובבסיסם חיבור נכון וחכם של העיר עם הטבע הן מבחינה אקלימית והן מבחינת שילוב המרקם העירוני עם משאבי הטבע של מפרץ אילת".

בסך הכל ייבנו כ-7,000 חדרי מלון חדשים

פיתוח הרובע הוא חלק ממסגרת הסכם הגג, שיביא להכפלת העיר אילת עם תוספת של 18,372 יחידות דיור למגורים, 6,930 חדרי מלון ופיתוח אזורי תעסוקה, אטרקציות ותיירות בשטח כולל של 146,268 מ"ר

התכנית, אשר החלה את דרכה ביוזמת חברת המלח, בהובלת רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ובליווי מינהל ההנדסה בעיריית אילת היא, לדברי העיריה, אבן דרך בחזון הפיתוח העירוני בצידה המזרחי של העיר.

התוכנית מציעה רובע עירוני המבוסס על עקרונות סביבתיים של תכנון עירוני באקלים מדברי ובניה ירוקה ואקלימית. חלק משלבי מימוש התכנית יהיה מציאת פתרון להעתקת הפעילות של חברת המלח ומפעל ייצור האצות של חברת NBT וייצוב התנאים ההכרחיים להמשך פעילותו של פארק הצפרות. כל אלה גורמים חשובים ביותר לעיר והעיר מחויבת, לצד רשות מקרקעי ישראל, למציאת פתרונות מתאימים עבורם.

אין תגובות

השאר תגובה