אורות הכרך: השבועות המוארים של ברלין

בכל סתיו חוזרים שני פסטיבלים אל המטרופולין הפופולארי ברלין. שער ברנדנבורג, מגדל הטלוויזיה בכיכר אלכסנדר ואתרים אייקוניים נוספים, נוגהים בשלל צבעים
מעבודות התאורה של ברלין במסגרת שבועות האור בעיר הבירה הגרמנית. (צילום מהאתר)
מעבודות התאורה של ברלין במסגרת שבועות האור בעיר הבירה הגרמנית. (צילום מהאתר)
Monitour ads

חגיגת אורות כפולה מתרחשת בימים אלה בבירת גרמניה, ברלין. שני פסטיבלים שמתקיימים במקביל על ידי ארגונים שונים, והופכים את העיר לבימה זוהרת של אמנות חזותית.

עד ה-15 באוקטובר, בכל יום בין השעות 19.00 עד חצות, מוארים מבחר של בניינים בעיר, ביניהם מבנים של חברות, ארגונים, מוסדות, בתים של יחידים ויצירות של אמני תאורה.

זאת ביוזמת ארגון Berlin Leuchtet  ("ברלין מוארת") המנצל את כוחו הסמלי של האור כדי למשוך תשומת לב להתפתחותה של העיר. אמני תאורה גרמנים ואורחים מספרים את סיפורם בדרך ייחודית באמצעות התקנת תאורה, אפקטים, הקרנות וידאו, וידאו-ארט וכן שורה של אירועים.

מוצעים סיורים מגוונים באוטובוסים, בסירות, בסגוואי וגם סיורים רגליים (הסיורים בתשלום).

בעיר מעריכים כי האירועים ימשכו כשני מיליון מבקרים.

אפשר להוריד יישומון עם כל פרטי האירועים והמקומות המוארים. פרטים באתר.

עוד הקרנות על מבנה בברלין במסגרת פסטיבל האורות המתקיים בימים אלה. (צילום מ-youtube)
עוד הקרנות על מבנה בברלין במסגרת פסטיבל האורות המתקיים בימים אלה. (צילום מ-youtube)

החזון מאחורי הפסטיבל השני, Festival of Lights, הוא לחבר את העולם אל חגיגת אורות בעיר. לפי המארגנים, הפסטיבל, שנוסד בשנת 2005, הוא אירוע אמנותי בתחום תרבות התאורה. העיר עצמה נהפכת לבימה זוהרת והאנדרטאות, הבניינים, מבני הציבור, הרחובות והכיכרות, הופכות לכוכבים. אמנים מקומיים ובינלאומים, מעצבים וצוותים קריאטיביים, מספרים סיפורים, מעבירים מסרים וממקדים את הפוקוס על המיוחד והייחודי. פרטים באתר.

פסטיבל האור של ירושלים

שפנים מוארים בפסטיבל האור שהתקיים בקיץ בירושלים העתיקה וכלל מיצגים מרהיבים והקרנות וידאו על החומות והמבנים. (צילום: אוהד גיגי)
שפנים מוארים בפסטיבל האור שהתקיים בקיץ בעיר העתיקה בירושלים. (צילום: אוהד גיגי)

כזכור, גם בעיר העתיקה בירושלים התקיים בחודש יולי "פסטיבל האור" זו הפעם התשיעית, שעשה לו שם בינלאומי ומשך אמנים מהעולם ומישראל. בין המיצגים השנה היו ירח בקוטר 10 מטר, בובות ענק מרהיבות ומוארות, מכונית אקווריום המשלבת ארט ווידאו ומים, בריכת אורות ענקית, מיצגי וידאו ארט מרשימים, נדנדות ענק מוארות, שטיח אור באורך 70 מטר, סביבונים בגובה 2 מטר ועוד.

תנועה רבה נרשמה במערת צדקיהו, שכללה מיצג אינטראקטיבי מרשים במיוחד של האמן גיא רומם, אשר שילב נגינת פסנתר של פסנתרן ירושלמי בתוך המערה, מוקף בעשרות נרות והקרנה אמנותית של דמויות ואלמנטים מוארים על גבי דפנות המערה.

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה