אגמון skyride: הגליל ממעוף הציפור

מתחם התיירות "גליליון" משיק לקראת הקיץ את אטרקציית הכדור הפורח "אגמון skyride", לכל המשפחה. מציע טיסה חווייתית בגובה של 120 מטרים
ילדים בכדור הפורח
ילדים בכדור הפורח, לומדים על האזור המוכר במבט ממעוף הציפור. (צילום: דרור מילר)
Monitour ads

"גליליון" – מתחם התיירות הגדול באזור הצפון – משיק את "אגמון skyride", אטרקציית הכדור הפורח המופעלת על-ידי אנשי מקצוע ומדריכים מוסמכים.

הכדור הפורח ממוקם בכניסה למתחם ה"גליליון" (בסמוך לאגמון החולה) ומציע טיסה חווייתית לכל המשפחה בגובה של 120 מטרים, המעניקה אפשרות להשקיף על כל אזור ההרים והמרחבים הירוקים של הצפון: מתחת לכדור ניתן לראות את כביש 90 המחבר בין צפון לדרום, מצפון לו – את עמק החולה ובהמשך את קריית שמונה, מטולה והרי הלבנון. ממזרח, ניתן לראות את הר דוב, רכס החרמון והרי הגולן. מתחת לכדור פרוס עמק החולה והאגמון, בו עוברות מדי שנה כחצי מיליארד ציפורים בעונות הנדידה. מדרום, נראית שמורת החולה, שמורת הטבע הראשונה בישראל בה אפשר לראות עופות, יחמורים ואת עדר הג'מוסים הגדול בישראל. דרומה לה, נמצא אזור הירדן ההררי המוביל לכינרת. בדרום מערב ובמערב – הרי נפתלי ונבי ישע (שם נמצאת מצודת כ"ח, אשר קיבלה את שמה לזכר 28 הלוחמים שנהרגו במהלך כיבושה במלחמת יום העצמאות).

הכדור הפורח האגמון skyride
האגמון skyride מצטרף למלון, לספא הכולל חמאם טורקי, לחדר היין הייחודי, ובקרוב ל"אגמון מרקט". (צילום: דרור מילר)

תצפית פנורמית של 360 מעלות

הטיסה בכדור הפורח – שיכול להכיל עד 30 אנשים ונמשכת 15 דקות – כוללת סקירה גיאוגרפית על כל אזורי התצפית וכמה סיפורים היסטוריים על המקומות הבולטים. בסיום ההמראה, ניתן להסתובב בתוך טבעת התצפית על מנת להשקיף לכל הכיוונים, ובכך לקבל חווית תצפית פנורמית של 360 מעלות.

לדברי חיים אוחיון, מבעלי קבוצת "ד.ק.ל אחר" אשר הקימה את "גליליון" בשיתוף פעולה עם קיבוץ כפר גלעדי: "לפני כשנה הקמנו את 'גליליון', מתחם התיירות שכולל בית-מלון, ספא ומרכז קונגרסים ואירועים. אנו שמחים להשלים עוד חלק בפאזל ולהשיק, כמובטח, את הכדור הפורח, שיהווה אטרקציה תיירותית לילדים ולהורים כאחד, אשר יאפשר לצפות ולחוות את הסביבה היפהפיה של הגליל ממעוף הציפור".

המחיר: 60 שקלים לילד ו-90 שקלים למבוגר.

"גליליון" אשר נפתח באביב 2016 ממוקם בכביש 90, בסמוך לאגמון החולה. המתחם כולל בית מלון, ספא המכיל חמאם טורקי, מסעדות, חדר יין ייחודי, כדור-פורח ובקרוב ישיק את "אגמון מרקט" – שוק אוכל ענק. המלון תוכנן כאתר ריזורט הכולל 120 חדרים וסוויטות המעוצבים בסגנון גלילי, ולכל אחד מהם מרפסת המשקיפה אל נופי עמק החולה, החרמון, הגליל והגולן. אתר. 

Monitour ads

אין תגובות

השאר תגובה